Zeynep Dilan Süren’in ‘Büyük İstanbul Depresyonu’ filmine Saraybosna’dan ödül

Zeynep Dilan Süren’in ‘Büyük İstanbul Depresyonu’ filmine Saraybosna’dan ödül

Bu yıl 26’ncısı düzenlenen Saraybosna Film Festivali’nde Zeynep Dilan Süren imzalı “Büyük İstanbul Depresyonu” adlı kısa film en iyi öğrenci filmi seçilerek Sarajevo’nun Kalbi ödülüne değer görüldü.

Pandemi nedeniyle açık hava gösterimleri ile sınırlı olan festivalin seçkisindeki filmler çevrimiçi izlenirken, 20 Ağustos akşamı yapılan ödül töreni de internet üzerinden canlı olarak yayımlandı. Festivalin Öğrenci Filmi kategorisinde yarışan “Büyük İstanbul Depresyonu” en iyi öğrenci filmi seçilerek Sarajevo’nun Kalbi ödülünü kazandı.

Süren’in yazıp yönettiği, İstanbul’da aynı evi paylaşan ve iş bulmakta zorlanan iki kadının hikâyesinin anlatıldığı filmde Nazlı Bulum, Kübra Balcan ve Şebnem Hassanisoughi rol alıyor. Film en son 39. İstanbul Film Festivali’nin Kısa Film Yarışması’nda izleyiciyle buluştu.

‘Dayanışmaktan vazgeçmeyen bütün kadınlar için’

Süren, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar duygularını aktardı: “Burada filmimizin bütün ekibi adına konuşuyorum. Hepimiz çok mutluyuz. Jüri üyelerine ve festivali bu zor koşullarda ellerinden gelen en iyi şekilde gerçekleştiren festival ekibine çok teşekkür ederiz. Çok özel bir haftaydı. Bu videoyu çekmek sahneye çıkmak kadar heyecanlı. Farklı şehirlerde farklı hayatlar yaşasak da mücadelemizin benzer bir yanı var. Bu ödülü bütün dünyadaki daha yolun başında olan genç kadınlar için almak istiyorum. Şehirde düşe kalka yolunu bulan ve zorlu yaşam mücadelesinde başlarına ne gelirse gelsin dayanışmaktan vazgeçmeyen bütün kadınlar için.”

View this post on Instagram

#repost @sarajevofilmfestival Congratulations! ❤️ #SFFonline 26. Saraybosna Film Festivali'nden en iyi öğrenci filmi ödülünü aldığımızı duyurmaktan gurur duyuyoruz. Ekibimizi tebrik ederiz. Online ödül törenindeki teşekkür konuşmamızı paylaşıyoruz; "Merhaba, Burada filmimizin bütün ekibi adına konuşuyorum. Hepimiz çok mutluyuz. Jüri üyelerine ve festivali bu zor koşullarda ellerinden gelen en iyi şekilde gerçekleştiren festival ekibine çok teşekkür ederiz. Çok özel bir bir haftaydı. Bu videoyu çekmek sahneye çıkmak kadar heyecanlı. Farklı şehirlerde farklı hayatlar yaşasak da mücadelemizin benzer bir yanı var. Bu ödülü bütün dünyadaki daha yolun başında olan genç kadınlar için almak istiyorum. Şehirde düşe kalka yolunu bulan ve zorlu yaşam mücadelesinde başlarına ne gelirse gelsin dayanışmaktan vazgeçmeyen bütün kadınlar için." Zeynep Dilan Süren Proudly announce we got the Best Student Film Award from 26.Sarajevo Film Festival! Congratulations to our crew! We would like to share with you award speech. Hello, I am speaking here on behalf of the whole crew of our film. We are all very happy. Thanks to the jury members and the festival team who organized the festival with full effort in these difficult conditions. It was a very special week. Making this video is as exciting as being on the stage. Even though we are living different lives in different cities, our struggles have a similarity. I accept this prize on behalf of all young women in the world who are at the beginning of their lives. For all the women who find their ways in the city with great difficulty and who don’t back down from solidarity no matter whatever happens to them in this challenging life struggle. Zeynep Dilan Süren @zdilansuren , @nazli.bulum , @denizinblue @mervetoz , @sebnemhassanisoughi @kubrabalcan , @rana._.ekin , @lidyaerkose , #CerenErcan, @cigdemmater , @tnyapim @enginyd @tarantula.tokyo @alicanyucesoy @bartu_kucukcaglayan #HewiÇınar , @mecra_yazici , @esmaekeskin , @elifdomanic , @dorikkaya @yankiiiiiiiiiii #seldataşkın, @baritonokan @eliftekneci @fatih.ragbet @elihaligua @muratcanyozgatli #burakayazoglu @melihkirac #GülBursa @ilker.eker @meliketoz

A post shared by Büyük İstanbul Depresyonu (@buyukistanbuldepresyonu) on

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal