Yorgos Lathimos’tan yeni film

Yorgos Lathimos’tan yeni film

Yorgos Lanthimos, yeni filmi “The Hawkline Monster” için “The Favourite”ın senaristlerinden Tony McNamara ile yeniden bir araya gelecek.

“Kynodontas”, “Alpeis” ve “The Lobster”  gibi akıllara kazınan filmlere imza attıktan sonra 2018 yılında 10 dalda Oscar’a aday olan “The Favourite” ile sinemaseverlerin karşısına çıkan Yorgos Lanthimos, yeni bir filmle sinemalara dönmeye hazırlanıyor.

“Pop. 1280” ve “The Man in the Rockefeller Suit” gibi birçok yapımın üzerinde çalıştığı bilinen Lanthimos’un bir sonraki filminin “The Hawkline Monster” olabileceği geçen aylarda ortaya çıkmıştı. Bugün The Hollywood Reporter tarafından paylaşılan bilgiler, filmin yavaş yavaş şekillenmeye başladığını gösteriyor.

FilmLoverss’ın The Hollywood Reporter’dan aktardığı habere göre, Richard Brautigan’ın aynı adlı romanından uyarlanacak “The Hawkline Monster”ın senaryosunu kaleme alması için “The Favourite”ın senaristlerinden Tony McNamara ile görüşülüyor. Deborah Davis ile birlikte kaleme aldığı “The Favourite” senaryosuyla Oscar adaylığı kazanan McNamara, şu sıralar Elle Fanning’in başrolünü üstlendiği “The Great” dizisiyle adından söz ettiriyor.

Kara komedi türündeki eserleri ile tanınan Richard Brautigan’ın “The Hawkline Monster” romanı; western, korku, fantezi ve absürt komedi türlerini bir araya getiriyor. Okuyucuları vahşi batıya götüren roman, Magic Child adlı bir kız çocuğu tarafından işe alınan iki silahşorun hikâyesini anlatıyor. Genç kızın kendilerini evinin altındaki canavardan kurtulmaları için işine aldığını öğrenen silahşorlar, kendilerini ilk başta düşündüklerinden çok daha tehlikeli bir görevin içinde buluyor.

New Regency çatısı altında hazırlanan filmin yapımcıları arasında Lanthimos’un yanı sıra, “It” filmleriyle tanınan Roy Lee ve “Glass”, “Insidious”, “Paranormal Activity” gibi filmlere imza atan Steven Schneider de bulunuyor.

“The Hawkline Monster” yıllardır sinemaya uyarlanması gündemde olan ancak bir türlü uyarlanamayan romanlar arasında yer alıyor. İlk olarak Hal Ashby romanı uyarlamak istemiş, çekmek için uzun süre uğraş verdiği film için yıllar içinde Jack Nicholson, Harry Dean Stanton, Jeff Bridges gibi sanatçılarla anlaşmıştı. Ashby 1988 yılında öldükten sonra projeyi Tim Burton devralmış ve başroller için Clint Eastwood ve Jack Nicholson ile anlaşmıştı. Ancak bu proje de bir türlü hayata geçmedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal