Yorgos Lanthimos’un yeni filminde Emma Stone ve Willem Dafoe rol alabilir

Yorgos Lanthimos’un yeni filminde Emma Stone ve Willem Dafoe rol alabilir

Yorgos Lanthimos’un “Poor Things” adlı yeni filminde rol almaları için Emma Stone ve Willem Dafoe ile görüşülüyor.

“Pop. 1280”, “The Man in the Rockefeller Suit” ve “The Hawkline Monster” gibi yapım birçok üzerinde çalıştığı bilinen Lanthimos’un bir sonraki filminin Alasdair Gray‘in romanından uyarlanan “Poor Things” olacağı geçtiğimiz ay ortaya çıkmıştı. Production Weekly tarafından paylaşılan bilgiler, Poor Things’in başrolünde ise Lanthimos ile daha önce The Favourite filminde çalışan Emma Stone‘un yer alacağını göstermişti.

FilmLoverss‘ta yer alan habere göre, bugün ortaya çıkan yeni bilgiler ise, Emma Stone ile görüşmelerin sürdüğünü, ayrıca Stone ile birlikte rol alması için usta oyuncu Willem Dafoe ile de görüşüldüğünü gösterdi. Anlaşmaya varılması hâlinde başrolleri Stone ve Dafoe ikilisi paylaşacak.

Çekimlere bu yıl başlanacak

Lanthimos’un senaryosunu “Sarayın Gözdesi”nin  (The Favourite) Oscar adayı senaristi Tony McNamara ile birlikte kaleme aldığı “Poor Things”te Emma Stone Frankensteinvari bir karaktere hayat veriyor. 19. yüzyılda geçen film özgür ruhlu bir kadın olan Bella Baxter’ı (Emma Stone) takip ediyor. Aslında Bella’nın gerçek ismi Victorian Blessingtan’dır. Ancak Victoria olarak istismarcı kocasından kaçmak için intihar etmesinin ardından bir tür Frankenstein’ın canavarı olarak yeniden doğmuş ve Bella’ya dönüşmüştür. Bella’nın dönüşümü, bir doktorın karnındaki fetüsün beynini alıp ona yerleştirmesiyle gerçekleşmiştir. Bu yüzden Bella’nın zihin yaşı bir çocuğunkiyle aynıdır. Kendisini hayata döndüren Archibald McCandless ile evlenmek üzere olan Bella, “yaratıcısı”nı bayıltıp gizemli bir avukatla kaçar ve onunla birlikte Odessa’dan Paris’teki genelevlere uzanan çılgınça bir maceraya atılır. Beyni geliştikçe Bella daha fazla bilinçlenirken, Victoria olarak kendisini öldürmesine neden olan kocasıyla karşılaşması işleri hepten karmaşıklaştırır.

Searchlight Pictures’ın yapımcılığını üstlendiği filmin prodüksiyonuna bu yılın sonbahar aylarında başlanması planlanıyor. Filmin ne zaman izleyiciyle buluşacağı ise şimdilik belirsizliğini koruyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal