Yorgos Lanthimos’un yeni filmi ‘The Hawkline Monster’ olabilir

Yorgos Lanthimos’un yeni filmi ‘The Hawkline Monster’ olabilir

“The Favourite” ve “Nimic”ten sonra nasıl bir projeye imza atacağı merak konusu olan Yorgos Lanthimos’un bir sonraki filmi Richard Brautigan’ın pek çok türü bir araya getiren romanından uyarlanacak “The Hawkline Monster” olabilir.

“Kynodontas”, “Alpeis” ve “The Lobster” gibi akıllara kazınan filmlere imza attıktan sonra geçtiğimiz yıl da 10 dalda Oscar’a aday olan “The Favourite” ile adından övgüyle söz ettiren, Yunan Yeni Dalgası’nın en önemli temsilcilerinden Yorgos Lanthimos, hazırlık aşamasındaki projelerine bir yenisini daha ekliyor.

FilmLoverss‘ın The Hollywood Reporter’dan aktardığına göre, geçtiğimiz aylarda gelen bilgiler, yönetmenin Jim Thompson‘ın aynı isimli romanından sinemaya uyarlanacak “Pop. 1280” filmini yöneteceğini ortaya çıkarmıştı. Kısa süre önce de yönetmenin yıllarca herkesi Rockefeller ailesinin bir üyesi olduğuna inandıran Christian Gerhartsreiter’in gerçek hayat hikâyesini anlatacak “The Man in the Rockefeller Suit” adlı mini diziyi yöneteceği açıklandı. Yönetmenin önce kara komedi türündeki “Pop. 1280″yi çekmesi, ardından da ilk dizi projesine geçmesi bekleniyordu. Ancak gelen son haberler “Pop. 1280″nin şimdilik rafa kaldırıldığını gösteriyor.

Yıllardır gündemde olan “The Hawkline Monster” uyarlamasını yönetmesi için Yorgos Lanthimos ile görüşülüyor. New Regency ile Lanthimos’un anlaşmaya varması hâlinde yönetmenin filmin yapımcıları arasında da yer alacağı söyleniyor. “It” filmleriyle tanınan Roy Lee ve “Glass”, “Insidious”, “Paranormal Activity” gibi filmlere imza atan Steven Schneider de filmin yapımcıları arasında yer alıyor.

Kara komedi türündeki eserleri ile tanınan Richard Brautigan’ın “The Hawkline Monster” romanı western, korku, fantezi ve absürt komedi türlerini bir araya getiriyor. Brautigan’ın romanı okuyucuları vahşi batıya götürüyor ve Magic Child adlı bir kız çocuğu tarafından işe alınan iki silahşorun hikâyesini anlatıyor. Genç kızın kendilerini evinin altındaki canavardan kurtulmaları için işine aldığını öğrenen silahşorlar, kendilerini ilk başta düşündüklerinden çok daha tehlikeli bir görevin içinde buluyor.

“The Hawkline Monster” yıllardır sinemaya uyarlanması gündemde olan ancak bir türlü uyarlanamayan romanlar arasında yer alıyor. İlk olarak Hal Ashby romanı uyarlamak istemiş, çekmek için uzun süre uğraş verdiği film için yıllar içinde Jack Nicholson, Harry Dean Stanton, Jeff Bridges gibi isimlerle anlaşmıştı. Ashby 1988 yılında öldükten sonra projeyi Tim Burton devralmış ve başroller için Clint Eastwood ve Jack Nicholson ile anlaşmıştı. Ancak bu proje de bir türlü hayata geçmedi.

Yıllar sonra yeniden hayat bulan “The Hawkline Monster” uyarlamasının Yorgos Lanthimos yönetiminde gerçeğe dönüşüp dönüşmeyeceği bekleyip göreceğiz.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal