Yorgos Lanthimos’tan Emma Stone’lu kısa film

Yorgos Lanthimos’tan Emma Stone’lu kısa film

“The Favourite” filminde birlikte çalışan Yorgos Lanthimos ve Emma Stone, çekimleri Yunanistan’da başlayan bir kısa film projesi için yeniden bir araya geldi.

FilmLoverss’ın Deadline’dan aktardığı habere göre, “Kynodontas”, “Alpeis”, “The Lobster”, “The Killing of a Sacred Deer” gibi izleyicinin beğenisini kazanan filmlere imza atan, Olivia Colman’ın Oscar kazandığı “The Favourite” ile gönüllerimizi fetheden Yorgos Lanthimos, en son Türkiye ilkgösterimini 18. Filmekimi’nde yapan, başrolünde Matt Dillon ve Daphne Patakia’nın yer aldığı 12 dakikalık kısa filmi “Nimic” ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı.

“Nimic” ile kısa film alanında başarılı bir iş ortaya koyan Yorgos Lanthimos’tan benzer bir proje daha geliyor. Lanthimos, “The Favourite” filminde birlikte çalıştığı Emma Stone‘la bir kısa film projesi için yeniden bir araya geldi.

Yorgos Lanthimos imzalı bu kısa filmin başrolünde Emma Stone ile beraber “Dunkirk”ten tanınan oyuncu Damien Bonnard yer alıyor. Konusuyla ilgili detayların gizli tutulduğu kısa filmin çekimleri kısa bir süre önce Yunanistan’da başladı.

Görsel sanatlar ve klasik müziğin harmanlanmasından oluşturulacak bu kısa film projesi; 22, 23 ve 27 Mayıs tarihlerinde canlı orkestranın eşlik ettiği bir enstalasyonun bir parçası olarak Yunanistan Ulusal Operası’nda gösterilecek.

Lanthimos’un bu kısa filmi, Yunanistan Ulusal Operası ve kâr amacı gütmeyen sanat organizasyonu NEON’un gerçekleştirdiği “The Artist on the Composer” adlı bir çalışmanın ikinci eseri olma özelliği taşıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal