Yonca Evcimik’in yeni şarkısına ‘cinsiyetçilik’ tepkisi

Yonca Evcimik’in yeni şarkısına ‘cinsiyetçilik’ tepkisi

Yonca Evcimik’in “Ayıp Şeyler” adlı rap şarkısı, cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle sosyal medyada tepki çekti.

Yonca Evcimik’in yıllar sonra yaptığı “Ayıp Şeyler” adlı rap şarkısı, cinsiyetçi ifadeler barındırdığı gerekçesiyle eleştirilerin odağı oldu. Pek çok sosyal medya kullanıcısı, 25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadele Günü’nde Evcimik’in şarkısının ‘cinsiyetçi’ olduğunu belirterek tepki gösterdi.

Yıllar önce Yonca Evcimik’in rol aldığı “Çılgın Bediş” dizisinin senaryosunu kaleme alan Burak Akkul da şarkı için şunları yazdı: “Yonca Evcimik öylesine bir şarkı yapmış ki, ben 20 yıl önce ‘Çılgın Bediş’i yazdığıma pişman oldum.”

“Sen kadınsın zekisin, ama bazen de gerçekten aşırı cinssin, bakma sevgilime be kadın çıkacak adın, mesaj atma kocama, gözünü dikme ocağıma, nasıl bozuldunuz böyle haydi söyle, açarsan mahremini içeri girer işte öyle”  gibi sözleri olan şarkı, 24 saatin sonunda YouTube’da 474 beğeni alırken 15 bin kişi ‘beğenmeme’ butonuna tıkladı. Saat 12.42 itibarıyla şarkıyı beğenenlerin sayısı 600, beğenmeyenlerin sayısı ise 19 bin olarak görüldü.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal