Yeşilçam filmlerine set olan ünlü köşk satılıyor

Yeşilçam filmlerine set olan ünlü köşk satılıyor

Yeşilçam’ın unutulmaz filmlerinden “Aile Şerefi”, “Şark Bülbülü”, “Zavallılar” gibi pek çok filme ev sahipliği yapan fabrikatör ve yazar Rauf Alanyalı’ya ait köşk satılıyor. 14 Eylül’de mezata çıkacak  köşk için 19 milyon 322 bin 50 lira isteniyor.

DHA’dan aktarılan haberlere göre, başrollerinde Münir Özkul, Itır Esen, Adile Naşit gibi isimlerin yer aldığı “Aile Şerefi”, Kemal Sunal’ın unutulmaz filmi “Şark Bülbülü” gibi pek çok filme set olan köşk satılıyor.

1997 yılında hayatını kaybeden fabrikatör ve yazar Rauf Alanyalı’ya ait köşk, o dönem pek çok sanatçıya ve filme ev sahipliği yaptı. Kaderine terk edilen köşkün ise eski halinden eser yok. Büyükçekmece Kumburgaz’da bulunan ve 6 bin 365 metrekare alana sahip içinde büyük havuz, heykeller, meyve bahçeleri bulunan köşk, yıllar içinde bakımsızlıktan harabeye döndü. Rauf Alanyalı tarafından yazılan “Özal Dönemi Yazıları”, “Jale”, “Çiftlikte Aşk” gibi eserleri, taslak öyküleri ve şirket evrakları tozlu raflarda kaderine terk edilmiş bir halde duruyor.

“Şark Bülbülü”

19 milyon lira

18 yıldır köşkte bekçilik yapan Kenan Öztürk, “Burası nostalji, tarih kokuyor. ‘Şark Bülbülü’ filminde Kemal Sunal’ın havuz sahnesi, ‘Aile Şerefi’ filminde Oktay’ın vurulma sahnesi hepsi bu köşkte çekilmiş. ‘Şark Bülbülü’ filminde Kemal Sunal’ın uyuduğu odadaki perdeler hala duruyor. Şimdi ise bu halde” dedi.

Köşk, 14 Eylül tarihinde Büyükçekmece 2. Sulh Hukuk Satış Memurluğu tarafından yapılacak mezat ile yeni sahibine kavuşacak. Köşk için 19 milyon 322 bin 50 lira değer biçildi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal