Yeni Tiyatro Dergisi ödüllerinde kazananlar açıklandı: En iyi yapım ‘Lüküs Hayat’

Yeni Tiyatro Dergisi ödüllerinde kazananlar açıklandı: En iyi yapım ‘Lüküs Hayat’

Yeni Tiyatro Dergisi 8. Emek ve Başarı Ödülleri’nin kazananları açıklandı. En iyi yapım ödülü Ankara Devlet Tiyatrosunun sahnelediği “Lüküs Hayat” oyununun oldu.

Seçici kurul, 200’ü aşkın oyun ve yüzlerce performans arasından kazananları belirledi. En iyi yapım ödülü Ankara Devlet Tiyatrosunun “Lüküs Hayat” oyununa değer görüldü.

En iyi kadın oyuncu ödülü “Kızlar ve Oğlanlar” adlı oyundaki performansıyla Bergüzar Korel’in, en iyi erkek oyuncu ödülü ise “Amadeus”ta rol alan Selçuk Yöntem’in oldu.

Yeni Tiyatro Dergisi’nin bu yılki onur ödülleri Nevra Serezli, Ediz Hun, Oya Başar ve Özen Yula’ya değer görüldü. Emek ödülleri ise Oktay Kaynarca, Tanju Cılızoğlu, Esra Ülger, Aydın Sigalı, Vahap Seçer ve Dr. Haluk Bozdoğan’ın oldu.

Bu yıl hayata veda eden Seyfi Dursunoğlu anısına verilen Seyfi Dursunoğlu StandUp Ödülü’nün kazananı ise Kaan Sekban olarak belirlendi.

Geçen yıl Okan Bayülgen’in ev sahipliğinde Dada Kabare Salonu’nda gerçekleştirilen Yeni Tiyatro Dergisi Emek ve Başarı Ödülleri’nin ekim ayı sonundaki töreniyle ilgili detaylar derginin eylül sayısında açıklanacak.

2. Anadolu Emek ve Başarı Ödülleri’nin kazananları da yine eylül ayında belli olacak.

Yeni Tiyatro Dergisi 8. Emek ve Başarı Ödülleri’nin kazananları şöyle:

Onur Ödülleri

Nevra Serezli

Ediz Hun

Oya Başar

Özen Yula

Emek Ödülleri

Oktay Kaynarca

Tanju Cılızoğlu (Tiyatro Dergiciliği Özel Ödülü)

Esra Ülger

Aydın Sigalı (KBBŞT Genel Sanat Yönetmeni)

Vahap Seçer (Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı)

Dr. Haluk Bozdoğan (Tarsus Belediye Başkanı)

Prof. Dr. Özdemir Nutku ‘Bilim ve Sanat’ Ödülü

Prof. Dr. Metin Balay

‘Özel Tiyatrolar Girişimi’ Emek Ödülü

Kerem Yılmaz (1001 Sanat)

Yılın Genel Sanat Yönetmeni

Murat Atak (Mersin Büyükşehir Belediyesi Şehir Tiyatrosu)

Jüri Özel Ödülleri

Nazan Kesal (Yaralarım Aşktandır)

Sahibinden Kiralık (Okan Urun-MelisTezkan) Biriken

Handan Delipınar-SelçukDelipınar (Evlilikte Ufak Tefek Cinayetler) Tiyatro Merdiven

Kâmuran Akkor (Kelebekler Özgürdür) KATS Sahne

Fikret Urucu (Uçmak ‘Hezarfen Ahmed Çelebi’) İstanbul Devlet Tiyatrosu

En İyi Yapım

“Lüküs Hayat” (Ankara Devlet Tiyatrosu)

En İyi Yapım (Komedi/Müzikal)

“Lillian’ın İtirafları” (Tiyatro Dünyası Oyuncuları)

En İyi Yönetmen

Kayhan Berkin (Hipokrat-Kreutzer Sonat-Lampedusa)

En İyi Yönetmen (Komedi/Müzikal)

Paşhan Yılmazel (Dejavu) 1001 Sanat

En İyi Kadın Oyuncu

Bergüzar Korel (Kızlar ve Oğlanlar) Tiyatro Craft

En İyi Kadın Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Suzan Acun İlhan (İşgüzar Bir Tekerrür) Tiyatro Fora

En İyi Erkek Oyuncu

Selçuk Yöntem (Amadeus) Çolpan İlhan-Sadri Alışık Tiyatrosu

En İyi Erkek Oyuncu (Komedi/Müzikal)

Serkan Aydın (Evlilik Düeti) Tiyatro Dünya Oyuncuları

Yardımcı Rolde En İyi Kadın

Damla Karaelmas (Kazanova) Bakırköy Belediye Tiyatroları

Yardımcı Rolde En İyi Erkek

Nuri Gökaşan (Ağaçlar Ayakta Ölür) Tiyatro Kare

Yardımcı Rolde En İyi Kadın (Komedi/Müzikal)

Ayumi Takano (Dejavu) 1001 Sanat

Yardımcı Rolde En İyi Erkek (Komedi/Müzikal)

Sefa Zengin (İkinin Biri) Tiyatro Sahnekârlar

Umut Veren Kadın Oyuncu

Ezgi Erarslan (Orijinal Günahlar) Gestus

Umut Veren Erkek Oyuncu

Cengiz Orhonlu (Kelebekler Özgürdür) KATS Sahne

En İyi Dekor Tasarımı

Meltem Severcan (İkinin Biri) Tiyatro Sahnekârlar

En İyi Kostüm Tasarımı

Janset Kaplan (Amanvermez Avni) İBBŞT

En İyi Işık Tasarımı

Yakup Çartık (Kaçış 3: Kıyamete Çağrı (İstanbul Devlet Tiyatrosu),

Tuhaf Bir Miras Hikâyesi (Bakırköy Belediye Tiyatroları)

En İyi Müzik

Gökhan Şeşen – İlhan Şeşen (İki Efendinin Uşağı) İBBŞT

En İyi Hareket Düzeni (Koreografi)

Özge Midilli (Ay, Carmela!) İBBŞT

Yılın Tiyatro Ekibi

Ekip Kafile (Onu Bir Su Birikintisine Atsan İki Günde Parmaklarının Arası Yüzgeç Gibi Deri Bağlar)

Yılın Dramaturgu

Selen Korad Birkiye (Uçmak ‘Hezarfen Ahmed Çelebi’) İstanbul Devlet Tiyatrosu

Yılın Oyun Yazarı

Erdi Işık (Hipokrat-On Saniye)

Ahmet Erinanç Türkçe’ye Katkı Ödülü

Bülent Usta (Bay Z) İstanbul Devlet Tiyatrosu

En İyi Uyarlama Ödülü

Ayça Abana (Veronika’nın Dünyası) Tiyatro Kılçık

Yeni Tiyatro Teşvik Ödülü

Hakan Gürbey

Özel Tiyatro En İyi Çıkış Ödülü

“Gölge” (Atlas Tiyatro Araştırmaları)

En İyi Çıkış Yapan Kadın Oyuncu

Sezen Keser (Dansöz) Mek’an

En İyi Çıkış Yapan Erkek Oyuncu

Cengiz Eşiyok (On Küçük Zenci) Tiyatro Ak’la Kara

Yılın Performansı

Ergin Düzgün (Akademiye Rapor) Altsanat

En İyi Müzikal Performansı – Kadın

Ceylan Yılmaz (Bana Amy De – AmyWinehouse) Tiyatro Keyfi

En İyi Müzikal Performansı – Erkek

Savaş Alp Başar (Bana Amy De – AmyWinehouse) Tiyatro Keyfi

Seyfi Dursunoğlu StandUp Ödülü

Kaan Sekban

En İyi Oyun Fotoğrafı

Orhan Cem Çetin – Saygın Serdaroğlu (Kapıların Dışında) Yolcu Tiyatro

Sanata Katkı Ödülleri

Fatih Küçük (İstanbul Sanat Ofisi)

Hüseyin Çömlek (Kağıthane Halk Eğitimi Merkezi Müdürü)

Erkan Pektemek (Kağıthane HEM, Seramik Sanatçısı)

Serkan Aydın (Kağıthane HEM Tiyatro Eğitmeni)

Mekân – Etkinlik Ödülleri

Muhammet Uzuner – Arzu Gamze Kılınç (CAS)

Dilek Tora (Toy İstanbul)

Yurdaer Okur (Entropi Sahne)

Eraslan Sağlam (Tatavla Sahne)

Petek Kırboğa – Muharrem Uğurlu (Asmalı Sahne)

https://twitter.com/yenitiyatroder/status/1302933899715244032

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal