Yazarlar, 15 Kasım Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde Demirtaş’ın ‘Leylan’ını okuyacak

Yazarlar, 15 Kasım Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde Demirtaş’ın ‘Leylan’ını okuyacak

Yazarlar, 15 Kasım Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde Edirne Cezaevi’nde tutuklu bulunan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş’ın “Leylan” adlı romanından bölümler okuyacak.

Yazarlar Ercan Kesal, Ayşegül Devecioğlu, Akif Kurtuluş, Gaye Boralıoğlu, Niyazi Zorlu, Behçet Çelik, Aslı Tohumcu, Burhan Sönmez, Mehtap Ceyran, Murat Uyurkulak, Figen Şakacı, Semih Gümüş, Nurhan Suerdem, Şeyhmus Diken, Pelin Buzluk, Gökçer Tahincioğlu, Anıl Mert Özsoy ve Ümit Kıvanç, 15 Kasım Dünya Hapisteki Yazarlar Günü’nde Selahattin Demirtaş’ın “Leylan” adlı romanından bölümler okuyacak.

15 Kasım Pazar akşamı saat 21.00’de başlayacak program, Dipnot Yayınları’nın YouTube kanalından ve yayınevinin sosyal medya hesaplarından video olarak yayımlanacak.

Ayrıca Dipnot Yayınları, 15 Kasım Hapisteki Yazarlar Günü’nde Selahattin Demirtaş’ın “Leylan” ve “Seher”, İdris Baluken’in “Üç Kırık Dal” ve “Oko” ile Gültan Kışanak’ın “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” adlı kitaplarını da beş gün boyunca yüzde 40 indirimle satışa sunacak.

“Leylan” ve “Seher”de Demirtaş’ın Kürtçe ve Türkçe yazıp imzaladığı iki ayrı seçenek mevcut.

4 Kasım 2016’dan beri Edirne Cezaevi’nde tutuklu olan eski HDP Eş Genel Başkanı Selahattin Demirtaş, hapiste tutulduğu süreçte “Seher” ve “Devran” adlı öykü kitaplarıyla “Leylan” adlı romanı kaleme aldı. 12 dile çevrilen “Seher”, Fransa’nın saygın Medicis Edebiyat Ödülü’ne aday gösterildi, 2018 yılında Uluslararası Yazarlar Birliği PEN tarafından ödüllendirildi.

Eski HDP Diyarbakır Milletvekili İdris Baluken, 21 Şubat 2016’dan beri hapiste. Cezaevinde “Oko” ve “Üç Kırık Dal” adlı romanları yazdı.

Diyarbakır Belediyesi eski Eş Başkanı Gültan Kışanak ise 25 Ekim 2016’dan bu yana cezaevinde. Kışanak, “Kürt Siyasetinin Mor Rengi” adlı derlemesinde Kürt siyasetinde kadınların mücadele deneyimlerini anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal