Yayıncılar Kooperatifi’nin ilk temsilciliği Kadıköy’de açılacak

Yayıncılar Kooperatifi’nin ilk temsilciliği Kadıköy’de açılacak

Yayıncılar Kooperatifi’nin (YAYKOOP) Türkiye genelinde oluşturacağı temsilcilik ağının ilk halkası olan İstanbul Kadıköy’deki Antika Kitap Kafe, 7 Aralık Cumartesi günü açılacak.

Yayınevleriyle okuru buluşturma amacıyla ilkin Ağustos 2019’da Mudanya Kitap Fuarı’nı gerçekleştiren YAYKOOP, çeşitli olumsuz koşullar nedeniyle kan kaybeden kitapçılığı canlandırmak için ülke çapında bir temsilcilik ağı kurma kararı aldı.

Kooperatif katılımcısı ve diğer yayınevlerinin kitaplarını sergilemeleri için alan yaratmayı ve okurların aradıkları kitaba kolayca ulaşmalarını sağlamayı amaçlayan temsilcilikler, belli başlı kentlere yayılacak. Temsilcilik sistemiyle hem kurulu kitabevleriyle işbirliği yapılacak hem de yeni kitabevlerinin kurulmasına yardımcı olunacak.

İstanbul’daki Kadıköy merkezde, Caferağa Mahallesi Tellalzade Sokağı No: 30 adresinde faaliyete başlayacak olan Yayıncılar Kooperatifi Kadıköy Temsilciliği-Antika Kitap Kafe, temsilcilik ağının ilk halkası. Kooperatif katılımcısı yayınevlerinin kitaplarına ağırlık verecek olan kitabevinde kooperatif dışı yayınevlerinin kitapları da yer alacak.

YAYKOOP-Temsilcilik işbirliğiyle kitabevinin kafesine her ay yazar ve sanatçıları konuk olacak. Söyleşi, sergi, imza günü gibi birçok kültür sanat etkinliği düzenlenecek.

7 Aralık Cumartesi günü saat 15.00’te başlayacak olan açılış törenine Emre Kongar, Ataol Behramoğlu, İbrahim Kaboğlu, Merdan Yanardağ, Pelin Batu, İsmail Saymaz, Meral Onat, Altay Öktem, İbrahim Karaca, Deniz Durukan ve Haluk Çetin başta olmak üzere çok sayıda yazar ve sanatçı katılacak.

Yayıncılar Kooperatifi Genel Başkanı İlbay Kahraman da açılışta bir konuşma yapacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal