Yayıncılar Kooperatifi, ikinci temsilciğini Diyarbakır’da açacak

Yayıncılar Kooperatifi, ikinci temsilciğini Diyarbakır’da açacak

Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP), Türkiye genelinde oluşturacağı temsilcilik ağının ikincisini Diyarbakır’da açacak. Kooperatifin Diyarbakır temsilciğili, Diyarbakır Edebiyat Evi’yle birlikte bugün saat 18.00’de açılışını yapacak.

Yayınevleriyle okuru buluşturma amacıyla ilkin Ağustos 2019’da Mudanya Kitap Fuarı’nı gerçekleştiren YAYKOOP, çeşitli olumsuz koşullar nedeniyle kan kaybeden kitapçılığı canlandırmak için ülke çapında bir temsilcilik ağı kurma kararı almıştı. Kooperatif, ilk temsilini 2019’un Aralık ayında Kadıköy’de açmıştı.

Lîs Yayınevi’nin yürütücülüğünü üstlendiği YAYKOOP Diyarbakır Temsilciliği, Kayapınar ilçesinde; Diclekent Mahallesi, Diclekent Villaları, 251 Sokak, No: 44 adresinde faaliyete başlayacak.

Birçok yazar, sanatçı ve sivil toplum örgütü temsilcisinin katılacağı açılışta yazar Latife Tekin, yazar Îrfan Amîda, Yayıncılar Kooperatifi Genel Başkanı İlbay Kahraman, Türkiye Pen Diyarbakır Temsilcisi Şeyhmus Diken, TYS Diyarbakır Temsilcisi Vecdi Erbay, Kürt Edebiyatçılar Derneği Eşbaşkanı Sultan Yaray ve Diyarbakır Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Mehmet Kaya birer konuşma yapacak.

Kooperatif katılımcısı yayınevlerinin kitaplarına ağırlık verecek olan kitabevinde kooperatif dışı yayınevlerinin kitapları da yer alacak.

Ziyaretçiler, kitabevinin bahçesi ve mutfağından yararlanabilecek. Öte yandan aynı mekânda faaliyet gösterecek olan Wêjegeh Amed | Diyarbakır Edebiyat Evi’nin etkinlikleri de izlenebilecek.

Her ay yazar ve sanatçıların konuk olacağı YAYKOOP Diyarbakır’da söyleşi, sergi, imza günü gibi birçok kültür sanat etkinliği düzenlenecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal