Yayıncılar Kooperatifi: ‘Ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor’

Yayıncılar Kooperatifi: ‘Ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor’

Birinci yaşını dolduran Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP), tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüsün ardından yayınevlerinin yaşadığı sıkıntıya odaklandı. Kooperatiften yapılan açıklamada, “İçinden geçtiğimiz süreçte özellikle küçük ve orta ölçekli yayınevleri için ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor” denildi.

29 ortağıyla birlikte yayıncıların yaşadığı sorunları ortak çabayla aşmak için faaliyet gösteren YAYKOOP, birinci yaşını şu mesajla kutladı:

”2019’un Nisan ayında kurulan Yayıncılar Kooperatifi (YAYKOOP) orta ve küçük ölçekli yayınevlerinin, yaşanan sorunlar karşısında bilinçli bir araya gelişidir. Kuruluşundan itibaren ortaklarının mesleki ve ekonomik kazanımları lehinde söz sahibi olmayı, edindiği birikim ve deneyimi başta kendi sektörü olmak üzere, toplumun tüm kesimleri ile paylaşmayı ilke edinerek, bu anlayışını ortaklarından aldığı güçle sürdürme hedefi gütmektedir.”

“İçinden geçtiğimiz süreçte özellikle küçük ve orta ölçekli yayınevleri için ayakta kalabilmek her geçen gün daha da zorlaşıyor. Kooperatif, bu zorlukları ortak çabayla, dayanışmayla, imece ile aşmak için oluşturulmuş güçlü bir ortaklıktır. Bir arada olmanın sağladığı geniş olanaklarla, üretim, dağıtım, tanıtım, satış ve sergileme alanlarındaki sorunları aşmanın amacıdır.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal