Yayıncılar, çevirmenler, gazeteciler ‘Yaşam için grevde’

Yayıncılar, çevirmenler, gazeteciler ‘Yaşam için grevde’

Çevirmenler Meslek Birliği (ÇEVBİR), Yayınevi Emekçileri Kolektifi (YEK), Türkiye Gazeteciler Sendikası (TYS) ve DİSK Basın İş’in ortak basın açıklaması bugün saat 11.30’da Gazeteciler Cemiyeti binası önünde yapıldı.

Ankara’da 10 Ekim sabahı “Barış, Emek ve Demokrasi” mitingi için buluşanları hedef alan, yüzü aşkın kişinin hayatını kaybettiği vahşi saldırının ardından DİSK, KESK, TMMOB ve TTB’nin öncülüğündeki, bugün ve yarın sürecek genel greve katıldıklarını bildiren birlikler, açıklamalarında şu ifadelere yer verdi:

“Siyasal belirsizlikler ve ekonomik kriz eşliğinde politik olarak iflas edenler, ölümlerin üzerine halen ‘istikrar’ ısrarını yineleyen pervasızlık, ‘mağdur’u oynayan iktidar sahipleri, saldırıdan nemalanmaya çalışan çevreleri açıkça göstermektedir. Bu kanlı tablodan medet umanlar bilsin ki tüm çabalarınız boşunadır. Bu kirli politikalarınız öfkemizi artırıyor, isyanımızı büyütüyor. Yılmadığımızı, korkmadığımızı bir kez daha ilan ediyoruz. Kardeşlik sloganlarımız silahlarınızın ve bombalarınızın sesini boğacaktır.”

Katliamda hayatını kaybeden, Politika Gazetesi Sahibi ve Yazı İşleri Müdürü Kemal Tayfun Benol’u da anan birlikler, “katliama sessiz kalmayacaklarını, hesabının sorulması için sonuna kadar mücadele edeceklerini” duyurdu, “Yaşam için grevdeyiz” dediler.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal