Yaşayan efsane Rudolf Buchbinder İstanbul’a geliyor

Yaşayan efsane Rudolf Buchbinder İstanbul’a geliyor

Sascha Goetzel yönetimindeki Borusan İstanbul Filarmoni Orkestrası, 13 ve 14 Şubat’taki konserlerde klasik müziğin yaşayan efsanelerinden Rudolf Buchbinder’e eşlik edecek. Konserler İstanbul’da Lütfi Kırdar sahnesinde gerçekleşecek.

Her iki konser öncesinde gazeteci ve klasik müzik yazarı Serhan Bali ile konser üzerine söyleşi yapılacak. 72 yaşındaki Çek piyanist, yaşayan en büyük Beethoven yorumcularından biri.

100’ü geçkin bestesi olan Buchbinder,  dünyanın saygın orkestraları ve şefleriyle pek çok konser verdi. Nikolaus Harnoncourt yönetimindeki Amsterdam Kraliyet Concertgebouw Orkestrası ile kaydettiği “Brahms piyano konçertoları”, Zubin Metha yönetimindeki İsrail Filarmoni Orkestrası ile kaydettiği “Brahms piyano konçertoları” ve Viyana Filarmoni Orkestrası ile kaydettiği “Mozart piyano konçertoları” önemli kayıtları arasında.

Mozartinterpretationspreis ödüllü piyanist ayrıca 2004 yılında yayımlanan “Mein Beethoven: Leben mit dem Mesiter” ve 2008 yılında yayımlanan “Da Capo: Ein Künstlerporträt aufgezeichnet von Michaela Schlögl” adlı kitapların da yazarı.

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal