‘Yaşar Kemal Efsanesi’ belgeseli 10 Nisan’da online yayımlanacak

‘Yaşar Kemal Efsanesi’ belgeseli 10 Nisan’da online yayımlanacak

28 Şubat 2015’te hayata veda eden Türkçe edebiyatın çınarı Yaşar Kemal’in hayatını anlatan “Yaşar Kemal Efsanesi” belgeseli, İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Kültür Daire Başkanlığı tarafından 10 Nisan’da online olarak yayımlanacak.

İBB Kültür Daire Başkanlığı, koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle, “Sen Evde Kal Biz Sana Geliriz” sloganıyla, kültür ve sanat etkinliklerini online olarak sanatseverlerle buluşturmaya devam ediyor.

Geçen hafta şair ve yazar Sabahattin Ali’yi anlatan “Sabah Yıldızı: Sabahattin Ali” belgeselini yayımlayan İBB Kültür Daire Başkanlığı, 10 Nisan Cuma akşamı da “Yaşar Kemal Efsanesi” belgeselini izleyiciye sunacak.

Aydın Orak’ın yönettiği belgesel saat 22.30’da YouTube’da İBB Kültür Sanat kanalından izlenebilecek.

Belgeselde Yaşar Kemal’in doğumundan ölümüne tüm hayatı, kendi ağzından ve hayatına yakın tanıklık etmiş dostlarının anlatımlarıyla aktarılıyor. Usta yazarın daha önce hiçbir yerde yayınlanmamış arşiv görüntülerinden, yüzlerce saatlik kaynaklardan derlenmiş ses kayıtlarından ve binlerce sayfalık dokümandan yararlanılan belgeselde Kemal’in hayatının dönüm noktalarına da ışık tutuluyor.

İBB Kültür Daire Başkanlığı, nisan ayı boyunca, hem yetişkinler hem de çocuklar için birçok kültür sanat etkinliğini sosyal medya hesaplarından ve YouTube kanalından yayımlayacak. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı da online etkinliklerle kutlamaya hazırlanan Kültür Daire Başkanlığı, 23 Nisan haftasında çocuklar için opera, tiyatro, film gösterimi, konser ve söyleşiler gerçekleştirecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal