Wong Kar-wai’nin ‘2046′ filminin restore edilmiş hâlinden fragman yayımlandı

Wong Kar-wai’nin ‘2046′ filminin restore edilmiş hâlinden fragman yayımlandı

Wong Kar-wai’nin “2046” adlı filminin restore edilmiş hâlinden fragman yayımlandı.

“Hong Kong Ekspresi”(Chungking Express), “Aşk Zamanı” (In the Mood for Love), “2046” gibi unutulmaz filmleri sinema dünyasına kazandıran, son olarak ise 2013 yapımı “The Grandmaster”ı yöneten usta yönetmen Wong Kar-wai, şu sıralar “Aşk Zamanı” ve “2046” ile tematik bağı bulunan yeni filmi “Blossoms” için hazırlıklarını sürdürüyor. Ayrıca aynı romandan uyarlanan dizinin çekimlerine de devam eden yönetmenin eski filmleriyse restore ediliyor.

FilmLoverss’ın Block 2 Distribution’dan aktardığı habere göre, yönetmenin filmlerinin Amerika’daki haklarını elinde bulunduran Janus Film ve The Criterion Collection, Wong Kar-wai filmlerinin 4K formatta restore edilmiş versiyonlarını sinemaseverlerle buluşturmaya hazırlanıyor.

The Criterion Collection tarafından hazırlanan box-set‘te bir araya getirilen restore edilmiş Kar-wai filmleri arasında yönetmenin en unutulmaz eserlerinden “2046” da yer alıyor. 4K formatta izlemek için sabırsızlandığımız filmin restore edilmiş versiyonundan fragman yayınlandı.

“2046” filminin yanı sıra yönetmenin “Aşk Zamanı”, “Hong Kong Ekspresi”, “Gözyaşları Aktıkça” (As Tears Go By), “Vahşi Günler” (Days of Being Wild), “Düşkün Melekler” (Fallen Angels), “Mutlu Beraberlik” (Happy Together) filmlerinin yeni restorasyonları da The Criterion Collection ve Janus Films işbirliğiyle sinemaseverlerle buluşacak.

“Vahşi Günler” ve “Aşk Zamanı”  ile birlikte tematik bir üçleme oluşturan “2046”, bilimkurgu ögeleriyle bezenmiş bir aşk filmi. 1960’ların Hong Kong’unda geçen film, gerçek aşkı olarak gördüğü Su Li-zhen’i kaybeden bilimkurgu yazarı Chow Mo-wan’ın farklı kadınlarla yaşadığı ilişkileri anlatıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

1 Yorum