Wong Kar-Wai imzalı ‘Aşk Zamanı’ restore edildi

Wong Kar-Wai imzalı ‘Aşk Zamanı’ restore edildi

Hong Kong İkinci Yeni Dalgası’nın en önemli yönetmenlerinden Wong Kar-Wai’nin unutulmaz filmi “In the Mood for Love”ın (Aşk Zamanı) restore edilmiş versiyonundan fragman yayınlandı.

FilmLoverss‘ın The Film Stage‘den aktardığı habere göre, 20’nci yılında restore edilmiş bir şekilde izleyiciyle buluşmaya hazırlanan film, ilk olarak 17 Eylül – 11 Ekim tarihleri arasında düzenlenecek olan 58. New York Film Festivali’nde gösterilecek.

“Aşk Zamanı” ile beraber Wong Kar-Wai’nin “Chungking Express” (Hong Kong Ekspresi), “As Tears Go By” (Gözyaşları Aktıkça), “Days of Being Wild” (Vahşi Günler), “Fallen Angels” (Düşkün Melekler), “Happy Together” (Mutlu Beraberlik) filmlerinin yeni restorasyonları da izleyiciyle buluşacak. Janus Films, bu filmlerin restore edilmiş versiyonlarını içeren bir retrospektifinin 4 Aralık’ta New York’taki Lincoln Center’da başlayacağını ve ardından ülke çapında gösterileceğini açıkladı.

Maggie Cheung ve Tony Leung‘un başrollerinde yer aldığı “Aşk Zamanı”, kendisinden önce gelen “Vahşi Günler” ve kendisinden sonra gelen “2046” ile birlikte “Love” üçlemesinin ikinci filmi. Romantizm ve aşkı orijinal bir anlatıyla birleştiren, beyazperdeye aktarılan en acıklı, en gerçek aşk hikâyelerinden biri olan film, aynı zamanda sinema yazarları, yönetmenler ve sektör profesyonellerinden oluşan 25 kişilik jürinin oylarıyla seçtiğimiz “Son 20 Yılın En İyi 50 Filmi” listesinin ilk sırasında yer alıyor.

İzleyiciyi 1962 yılının Hong Kong’una götüren film, birbirlerine deliler gibi aşık olan, tutkuyla bağlanan Mrs. Chan ve Mr. Chow’un hikâyesine odaklanır. Her ikisinin de eşleri onları aldatmaktadır. Mrs. Chan ve Mr. Chow ise eşleri gibi evliliklerine sadakatsizlik yapmama konusunda fikir birliğine varmıştır. Fakat ikilinin arasındaki arkadaşlık, karşı konulması pek mümkün olmayan çekim gücünün de etkisiyle başka bir boyuta geçer. Birbirlerinin tenlerine dokunmadan geçen zaman içerisinde ikilinin arasındaki çekim gücü daha da büyür.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal