Willy Wonka’nın gençlik yıllarına odaklanacak film için çalışmalar başladı

Willy Wonka’nın gençlik yıllarına odaklanacak film için çalışmalar başladı

Warner Bros. ve “Harry Potter” filmlerinin yapımcısı olarak sektörde tanınan David Heyman, yeni bir iş birliğine daha imza atarak, Roald Dahl’ın “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” ve” Charlie’nin Büyük Cam Asansörü” adlı kitaplarında adı geçen kurgusal karakter Willy Wonka‘nın gençlik yıllarına odaklanacak film için hazırlıklara başladı.

Warner Bros.’un Willy Wonka’nın gençlik yıllarına odaklanacak filminin başrolünde yer alması için Tom Holland ve Timothée Chalamet gibi isimler düşünülüyor. “Wonka” adlı film, 17 Mart 2023’te izleyiciyle buluşacak.

FilmLoverss‘ın Collider‘dan aktardığı habere göre, ilk olarak 2018 yılında gündeme gelen bu filmde Willy Wonka’yı canlandırması için Ryan Gosling, Donald Glover ve Ezra Millergibi isimler düşünülmüştü. Ancak geçen üç yıllık süreçte projeyle ilgili yeni bir gelişme kaydedilemedi.

Kısa bir süre önce ortaya çıkan bir haber, bu üç isim dışındaki başka oyuncuların filmde rol alma ihtimâlini ortaya çıkardı. Adı “Wonka” olarak belirlenen bu filmde Willy Wonka’nın gençliğini canlandırması için yeni Spider-Man olarak tanınan Tom Holland ve bu yıl “Dune” filmiyle izleyici karşısına çıkmaya hazırlanan Timothée Chalamet gibi isimler düşünülüyor.

Timothée Chalamet

Tom Holland ve Timothée Chalamet, Warner Bros.’un Willy Wonka için belirlediği isimler arasında yer alıyor. Oyuncular tarafından bu konuyla ilgili bir açıklama yapılmadı.

Öte yandan konusuyla ilgili detayların gizli tutulduğu filmin yönetmenliğini 2014 yapımı “Paddington”a imza atan Paul King üstleniyor. Filmin senaryosunu da Man Seeking Woman ve Miracle Workers dizilerinin yaratıcısı olan Simon Rich kaleme alıyor.

Çekimlerine önümüzdeki dört ay içinde başlanması beklenen film, 17 Mart 2023‘te izleyici ile buluşacak.

Tom Holland

Daha önce 1971 yapımı “Willy Wonka & the Chocalate Factory”de Gene Wilder’ın, 2005 yılında Tim Burton’ın yönettiği “Charlie’nin Çikolata Fabrikası” (Charlie and the Chocolate Factory) filminde Johnny Depp’in hayat verdiği Willy Wonka karakterinin gençlik yıllarını izleyecek olmak kâğıt üstünde ilginç bir proje. Çekilecek olan filmin bu karakteri nasıl bir şekilde ele alacağı merak konusu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal