Viyana Devlet Operası, opera ve bale gösterilerini ücretsiz olarak erişime açtı

Viyana Devlet Operası, opera ve bale gösterilerini ücretsiz olarak erişime açtı

Koronavirüs salgını nedeniyle tüm etkinlikleri iptal edilen Viyana Devlet Operası, opera ve bale gösterilerini ücretsiz olarak erişime açtı.

Dünyadaki neredeyse tüm büyük opera ve konser salonları gibi, Viyana Devlet Operası da 2 Nisan 2020’ye kadar tüm performanslarını koronavirüs salgını nedeniyle iptal etmek zorunda kaldı.

Bilim insanlarının koronavirüs salgınına karşı uyarılarına kulak verip evden mümkün olduğunca çıkmamak en iyi tedbirlerden biri olarak gösterilirken, bu nedenle neredeyse tüm kültür sanat etkinlikleri iptal edildi. Birbiri ardına gelen iptaller tiyatrolara, konserlere ve bale gösterilerine ağır bir darbe vurdu.

Evlerine kapananlar için dünya çapında birçok opera ve bale gösterisi ücretsiz olarak yayımlanmaya başladı. Viyana Devlet Operası da ücretsiz olarak arşivini açanların arasına katıldı.

Opera, 15 Mart 2020 Pazar gününden itibaren “Wiener Staatsoper” adlı dünya çapında ve ücretsiz olarak yayın yapan platform aracılığıyla opera ve bale performanslarının kayıtlarını günlük olarak yayımlayacaklarını duyurdu.

Viyana Devlet Operası’nın yayınları www.staatsoperlive.com adresinden kayıt olduktan sonra ücretsiz olarak izlenebilir.

 

Kaynak: Gazete Müstehak 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal