‘Vedat Türkali 100 Yaşında’ paneli yarın Sarıyer Edebiyat Günleri’nde

‘Vedat Türkali 100 Yaşında’ paneli yarın Sarıyer Edebiyat Günleri’nde

29 Ağustos 2016’da 97 yaşındayken Yalova’da hayata veda eden ancak ailesi ve dostlarının ortak kararıyla 1 Eylül Dünya Barış Günü’nde toprağa verilen yazar, şair, senarist ve düşün insanı Vedat Türkali, 100. yaşında etkinliklerle anılmaya devam ediyor. “Vedat Türkali 100 Yaşında” başlıklı panel, yarın Sarıyer Edebiyat Günleri kapsamında gerçekleştirilecek.

Sebahat Altıparmakoğlu’nun moderatörlüğünde gerçekleşecek olan panelde Altıparmakoğlu’yla beraber Mustafa Kemal Erdemol ve Akın Birdal konuşmacı olacak. Panel, yarın saat 16.00’da Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda düzenlenecek.

Sarıyer Belediyesi tarafından bu yıl 8’inci kez düzenlenen Sarıyer Edebiyat Günleri bugün başladı. Kireçburnu Haydar Aliyev Parkı’nda 29 Eylül’e kadar sürecek olan Edebiyat Günleri bu yılında 40 yayınevi ve 210 yazarın yanı sıra 4 büyükşehir belediye başkanını bir araya getiriyor.

Edebiyat Günleri kapsamında, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer ve Adana Büyükşehir Belediye Başkanı Zeydan Karalar, Sarıyer Belediye Başkanı Şükrü Genç’in moderatörlüğünde yapılacak olan “Yerel Yönetimler ve Edebiyat” başlıklı panelde konuşmacı olacak. Panel, 27 Eylül Cuma günü saat 14.00’te gerçekleşecek.

Yazar Hıfzı Topuz’un onur konuğu olduğu Edebiyat Günleri’nde, Beyaz Martı Edebiyat Onur Ödülü de yazar Ahmet Ümit’e takdim edilecek. Ümit ödülünü, 29 Eylül Pazar günü saat 17.00’de yapılacak törenle teslim alacak.

Hıfzı Topuz ve Ahmet Ümit’in yanı sıra Hasan Ali Toptaş, İnci Aral, Canan Tan, Zafer Algöz, Can Yılmaz, Nebil Özgentürk, Aydın Ilgaz, Işık Öğütçü, Behiç Ak, Oya Baydar, Adnan Özyalçıner, Zeynep Oral, Şükrü Erbaş, Latife Tekin, Yalvaç Ural, İhsan Eliaçık, Sinan Meydan, Mine Söğüt, Kahraman Tazeoğlu başta olmak üzere pek çok yazar da kitaplarını imzalamak için Edebiyat Günleri’ne katılacak.

Edebiyat Günleri kapsamında 27 Eylül Cuma günü saat 19.00’da Grup Gündoğarken konser verecek. Etkinlikler Selda Bağcan konseriyle son bulacak.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal