Ünlü oyuncuların en kötü deneme çekimleri

En ünlü, en başarılı oyuncular bile zaman zaman başarısız olur, role kendini veremez, kendini komik duruma düşürür. Sonuçta herkes her rol için uygun değildir. Şayet internet çağında yaşamasaydık, bu kötü deneyimleri geride bırakıp Oscar’larını parlatarak kariyerlerine devam etmeleri mümkündü ancak artık hiçbir şeyi gizlemenin mümkün olmadığı bir dünyada yaşıyoruz. Hele de tüm dünyanın gözü sizin üzerinizdeyse. İşte ünlü oyuncuların en kötü deneme çekimleri

Chris Klein, Mamma Mia!

Kötü deneme çekimlerinin arasında en meşhur olanla başlayalım. “Mamma Mia!”da Chris Klein’a rol vermek, tabii ki filmi mahvetmezdi zira film zaten kendi başına epey kötüydü. Klein burada esas filmde Dominic Cooper tarafından canlandırılan karakter için seçmeye katılmış ve kendisinin ne bu role, ne de herhangi bir müzikale uygun olmadığı rahatlıkla söylenebilir.

Brad Pitt, Alev Kapanı

Bu videoda Brad Pitt, 1991 tarihli Ron Howard filmi “Alev Kapanı”nda William Baldwin tarafından canlandırılan Brain McCaffrey rolü için seçmeye katılmış. 1991 aynı zamanda Pitt’in “Thelma ve Louise”deki rolüyle şöhrete kavuştuğu yıl. Her iki film de o sene Oscar adaylıkları kazandı, en iyi senaryo ödülü ise “Thelma ve Louise”in oldu.

Scarlett Johansson, Jumanji

Scarlett Johanson’ın çocukluğunu merak edenler için pek çok kaynak mevcut çünkü kedisi Hollywood kariyerine küçük bir yıldız olarak başlamıştı. Bununla birlikte, dünyanın en iyi oyuncularından kabul edilen Johansson’un bunca başarısız bir performansına kolay kolay rastlayamazsınız. Johansson, 11 yaşında, filmde Kristen Dunst tarafından canlandırılan Judy Shepherd karakteri için deneme çekiminde.

Matthew Fox, Lost

2000’li yılların büyük efsanesi “Lost”u hatırlamayan yoktur, Dr. Jack Shephard rolüyle harikalar yaratan Matthew Fox’u da. Fox bu videoda, aynı dizide Josh Holloway tarafından canlandırılan Sawyer karakteri için de deneme çekimi yapmış ve görüldüğü gibi, çok da başarılı değil. “Lost”tan sonra Fox için işler pek yolunda gitmedi, Holloway ise birkaç televizyon yapımında daha boy göstermeyi başardı.

Julia Roberts, Cennette Yedi Hafta

“Cennette Yedi Hafta” ne eleştirmenlerin takdirini toplayabilmiş, ne gişede başarılı olmuş ne de ilerleyen yıllarda iade-i itibarla karşılaşmış o talihsiz filmlerden biri; kısacası, kötü bir film. Bu film aynı zamanda Jennifer Connelly’nin ilk filmlerinden biri. Onun rolü için denemeye katılan Roberts’ın asıl sorunu, filmin ne kadar kötü olacağını anlamamış olmak olabilir. Çok çaba harcıyor, izleyicileri ise son derece sıkılmış görünüyor.

Meryl Streep, King Kong

Bu denemenin maalesef bir videosu bulunmuyor fakat Streep bu öyküyü anlatmayı çok seviyor çünkü sırf genç oyunculara değil, tüm kadınlara umut verebilecek bir hikaye. 1970’lerin ortasında Streep, Jessica Lange’in “King Kong”daki rolü için denemeye girer. Deneme yapımcı Dino De Laurentiis’in ofisinde yapılmaktadır. Streep içeri girer ve De Laurentiis İtalyanca “Çok çirkin bu kız” der. Streep, anladığını belli etmek için İtalyanca cevap verir. Streep o gün ofisten çıkar ve dünyanın en çok Oscar ödülü kazanan oyuncularından biri olur.
Kaynak: The Guardian

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal