Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması’na başvurular başladı

Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması’na başvurular başladı

Kadıköy Belediyesi’nin tiyatroya yeni eserler kazandırma amacıyla bu yıl üçüncüsünü düzenlediği Ulusal Tiyatro Sahne Eseri (Oyun) Yarışması’nın başvuruları başladı. Türkiye vatandaşı tüm yazar ve edebiyatçıların katılabileceği yarışmanın son katılım tarihi 15 Temmuz 2019.

Tiyatro edebiyatı repertuvarına özgün ve yeni oyunlar kazandırma hedefiyle hayata geçen yarışma oyun yazarı, edebiyatçı ve şairleri tiyatro oyunu yazmaya teşvik etmek hedefiyle düzenleniyor.

Daha önce sahnelenmemiş, telif hakkı katılımcıya ait özgün eserlerin kabul edildiği yarışmaya katılımcılar, birden fazla eserler başvurabilecek. Birincilik, ikincilik, üçüncülük ödüllerinin yanı sıra iki adet mansiyon ödülünün de olduğu yarışmada ödüle değer görülen eserler, Kadıköy Belediyesi Kültür Yayınları tarafından 2020’de kitap olarak yayımlanacak.

Orhan Alkaya, Kemal Aydoğan, Cevat Çapan, Yücel Erten, Dikmen Gürün, Süreyya Karacabey, Nesrin Kazankaya’nın Seçici Kurulu oluşturduğu yarışmanın Ön Seçici Kurulu’nda ise Levent Aras, Günay Ertekin ve Sinem Özlek yer alıyor.

Kadıköy Belediye Başkanı Aykurt Nuhoğlu, yoğun ilgi gören yarışma ile tiyatroya yeni ve özgün eserler kazandırdıklarını belirterek şöyle dedi:

“Toplumların, insanların yeni tiyatro oyunlarına her zaman ihtiyacı vardır. Elbet tiyatro topluluklarının da… Biz Kadıköy Belediyesi olarak bu ihtiyacın bilinciyle ve nitelikli sanat çalışmalarına destek olmayı zorunlu görev sayan anlayışla 2020 yılında sonuçlanacak Ulusal Tiyatro Sahne Eseri Yarışması’nı düzenliyoruz. Değerli yazarlarımızın katılımlarıyla geçtiğimiz yıllarda olduğu gibi bu yıl da yeni, özgün tiyatro oyunlarının ortaya çıkacağını umut ediyorum.”

Daha detaylı bilgi edinmek için şuraya bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal