Türkiye’nin ilk dijital kitap platformu kuruldu

Türkiye’nin ilk dijital kitap platformu kuruldu

Türkiye’nin ilk dijital kitap platformu, Kitap Cumhuriyeti kuruldu. Platform yakında bir öykü kitabıyla yayın hayatına başlayacak.

“Kitaplar özgürlük ister!” sloganıyla yola çıkan platformun yayın kurulunda Müge İplikçi, Ömer Turan, Tuğba Dedeoğlu Demir, Emrah Polat ve Feridun Andaç bulunuyor.

Okurlarına, web’ten, tabletten, mobilden ve bir süre sonra e-kitap okuyucudan erişilebilir nitelikli ve ücretsiz kitap sunma deneyimini yaşatmayı amaçlayan platforma yazar ve yazar adayları başvurabilecek. Yayın kurulu tarafından değerlendirilecek başvurular kapsamında yayımlanmasına karar verilen kitapların düzelti, son okuma, kapak tasarım, tanıtım metni, iç tasarım gibi süreçler Kitap Cumhuriyeti’nin ekipleri tarafından sağlanacak.

Yayıma hazır hale gelen kitaplar edebiyathaber.net sitesi üzerinden ücretsiz ve süresiz olarak indirilebilecek.

Kitapların tanıtım ve duyuruları ise sitenin sosyal medya hesapları üzerinden yapılacak.

Kitap Cumhuriyeti, yayın ilkelerini şöyle sıraladı:

– “Irk, cinsiyet, sosyal düzey, dini inanç ve fiziki farkları aşağılayan kitaplar yayımlanamaz.”Düşünce, vicdan ve ifade özgürlüğünü sınırlayıcı kitaplar yayımlanamaz.

– “Şiddet ve zorbalığı özendirici veya kışkırtıcı, çocukları olumsuz yönde etkileyici, bireyler, topluluklar ve uluslar arasında nefret ve düşmanlığı körükleyici kitaplar yayımlanamaz.

– “Kişileri ve kuruluşları, eleştiri sınırlarının ötesinde küçük düşüren, aşağılayan veya iftira niteliği taşıyan lakap ve ifadeler içeren kitaplar yayımlanamaz.”

Detaylı bilgi edinmek için kitapcumhuriyeti@edebiyathaber.net adresine bakılabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal