‘Türkiye’nin hikâyeleri’ Açık Radyo’da

‘Türkiye’nin hikâyeleri’ Açık Radyo’da

Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, “Türkiye’nin hikâyeleri”ni, yarından itibaren hafta içi her gün 12.55-13.05 arası dinleyicilerle buluşturacak.

Nâzım Hikmet’in 1939-1945 yılları arasında kaleme aldığı “Memleketimden İnsan Manzaraları”nın 70. yaşı, “Kâinatın tüm seslerine, renklerine ve titreşimlerine Açık Radyo”nun kuruluşunun 20. yaşına denk geldi. Aradan 70 yıl geçtikten sonra, bu denk gelişten yola çıkan Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi, “Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor” sloganıyla herkesi kendi hikâyesini anlatmaya davet etti.

hikaye2Ulaşan yüzlerce Murat Gülsoy, Güven Güzeldere, Ömer Madra ve İlksen Mavituna’dan oluşan seçici kurul tarafından ön elemeden geçirildi ve yazar, şair ve akademisyenlerden oluşan bir editör ekibi tarafından yayına hazırlandı.

Seslendirilen hikâyeler 26 Ekim’de başlayan yeni yayın dönemi boyunca hafta içi her gün 12.55-13.05 saatleri arasında Açık Radyo’da yayımlanacak. Kaçıranlar için hikâyeler gece Açık Gazete programının tekrarından hemen sonra (03.00) yeniden yayınlanacak. Ayrıca hikâyelere daha sonra Açık Radyo ve Boğaziçi Üniversitesi Nâzım Hikmet Kültür ve Sanat Araştırma Merkezi sitelerinden erişilebilecek. Hikâyelerin önümüzdeki sene bir kitap olarak yayımlanması da planlanıyor.

Yarın sabah 9.30’da da Ömer Madra, İlksen Mavituna, Güven Güzeldere ve Murat Gülsoy, Açık Radyo’da “Türkiye Hikâyelerini Anlatıyor” girişimini her yönüyle değerlendiren özel bir programda buluşacaklar.

Editör ekibinde şu isimler yer alıyor:

Deniz Altınay, Ömer Aygün, Nalan Barbarosoğlu, Enis Batur, Hakan Bıçakçı, Behçet Çelik, Feride Çiçekoğlu, Berna Durmaz, Sine Ergün, Mahir Ünsal Eriş, Hülya Ekşigil, Semih Gümüş, Hakan Günday, Meltem Gürle, Hikmet Hükümenoğlu, Sibel Irzık, Ercan Kesal, Melisa Kesmez, Ergun Kocabıyık, Adnan Kurt, Birgül Oğuz, Hatice Örün, Mahmut Temizyürek, Serhat Uyurkulak, Murat Yalçın.

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal