‘Türkiye’de ödül almak için solcu olmak lazım’ diyen Hakan Boyav’a İlyas Salman’dan yanıt

‘Türkiye’de ödül almak için solcu olmak lazım’ diyen Hakan Boyav’a İlyas Salman’dan yanıt

Hakan Boyav, katıldığı bir programda Türkiye’de ödül almak için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti. İlyas Salman da Boyav’ın açıklamalarına “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan” diye yanıt verdi.

TVNET’te yayımlanan Sormasam Olmaz adlı programa konuk olan oyuncu Hakan Boyav, Türkiye’de ödül alabilmek için solcu olmak ya da yaşam biçimi olarak solculara yakın olmak gerektiğini iddia etti.

Sinema sektöründe verilen ödüllerin hakkaniyetli olmadığının belirten Boyav, “Sanatın normlarına göre değil, kendi normlarına göre takılıyorlar. Nasıl ödül alabiliyorsunuz Türkiye’de? Ya politik görüş olarak solcu olacaksınız, veya yaşam biçimi olarak oradan birilerine daha yakın olacaksınız. Adil, nesnel bir değerlendirmeden çok uzaktır Türkiye’deki ödüller” ifadelerini kullandı.

“Kurtlar Vadisi” dizisinin müziğine ödül verilmemesini eleştiren Boyav, “İki şey yapıyorlar, ya solculara ödül veriyorlar ya popülerlere ödül veriyorlar” dedi.

‘Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar’

Usta oyuncu İlyas Salman da Boyav’ın açıklamalarına “Sana en azından sağcısın diye ödül vermemişler. Bana solcuyum diye yıllardır rol vermiyorlar, Hakan” sözleriyle yanıt verdi.

Hakan Boyav son olarak TRT’de yayımlanan “Payitaht Abdülhamid” dizisinde Mahmut Paşa karakterini canlandırdı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

2 yorumlar

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

2 Yorumlar