Türker İnanoğlu: ‘Atlas Sineması’nı bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik’

Türker İnanoğlu: ‘Atlas Sineması’nı bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik’

Türkiye sinemasında önemli filmlere imza atan Erler Film’in yapımcısı Türker İnanoğlu, ortağı olduğu Atlas Sineması’na devlet tarafından el konulduğu iddialarını yalandı.

Hürriyet’ten İsmail Bayrak’ın haberine göre, 1985 yılında beri İrfan Atasoy’la sinemayı işlettiklerini belirten İnanoğlu şöyle konuştu:

“Bu haberler gerçeği yansıtmıyor. Kültür ve Turizm Bakanı Sayın Mehmet Nuri Ersoy, TÜRVAK Türker İnanoğlu Vakfı Sinema-Tiyatro Müzesi’nde ziyarete geldiğinde müzeyi çok beğenmiş ve tebriklerini sunmuştu. Sayın Ersoy, Atlas Sineması’nın durumunu sorduğunda ise; ben de zarar içinde olduğunu ve her ay 10-15 bin TL cebimizden ödeme yapıldığını aktarmıştım. Sayın Mehmet Nuri Ersoy da ‘Biz burayı bütün galaların ve film festivallerinin yapıldığı bir sinema haline getirelim’ dedi. Bu da benim çok hoşuma gitti. Bu projeye katılmak istedim ve ‘evet’ dedim. Sonrasında bakanlığın restorasyon çalışmaları için tahliye ettik.”

Restorasyon çalışmalarının başladığını belirten İnanoğlu, “Yan taraftaki Kulis Bar Restoran ve Küçük Sahne Tiyatrosu da bünyesine katılarak, büyük ve kompleks bir sanat merkezi haline dönüşecektir. Atlas Sineması, sinema sarayı olacak. Türkiye ve dünyanın dört bir tarafından gelecek ziyaretçilerine; birçok kitap ve film arşivlerinden oluşan zengin bir sanat müzesi olarak hizmet verecektir” dedi.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal