Turgut Yüksel’den distopik mizah dergisi: ‘Cesur Yeni Pigya’

Turgut Yüksel’den distopik mizah dergisi: ‘Cesur Yeni Pigya’

Çizgi roman yazarı ve çizer Turgut Yüksel’in dijital distopik mizah dergisi “Cesur Yeni Pigya” okurla buluştu. Her ay yayımlanacak olan mizah dergisi ücretsiz olarak www.cesuryenipigya.com adresinden okunabilecek.

George Orwell’in “Hayvan Çiftliği” ve “1984” romanlarından Aldous Huxley’nin “Cesur Yeni Dünya”sına uzanan bir ilhamla ortaya çıkan “Cesur Yeni Pigya”, her ay ücretsiz olarak takip edilebilecek.

bianet‘ten Buse Özsümer’in haberine göre, Yüksel kurguladığı Pigya gezegenini “şer kervanı, ihanet şebekeleri, küpsel baronlar, bozguncu odaklar, algı oyuncuları, köhnemiş zihniyetliler, kaos simsarları, karanlık lobiler ve paslı zihinler tarafından çepeçevre kuşatılmıştı” sözleriyle anlatıyor.

“Sürekli olarak gezegenin kırmızı çizgisini geçmeye çalışan bu husumet cephesini ise “üst akıl” yönetmekteydi. ‘Cesur Yeni Pigya’nın medyası ve neferleri liderleri Sayın Napolyon önderliğinde bu karanlık odakların bitmek bilmeyen kirli oyunlarına karşı destansı bir mücadele içindeydi.”

Dergi ise milyonlarca ışık yılı uzaklıktan alıcılarına ulaşan “Pigya TV”nin sağlık, haber, analiz, sanat gibi programlarını izleyerek gezegendeki hayatı okura aktarıyor.

Dergiyi okumak için:

facebook.com/cesuryeni.pigya
twitter.com/CPigya
instagram.com/cesuryenipigya
patreon.com/cesuryenipigya

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal