Tuba Büyüküstün, UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak

Tuba Büyüküstün, UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak

2014 yılından beri Birleşmiş Milletler Çocuklara Yardım Fonu (UNICEF) İyi Niyet Elçisi ve Çocuk Hakları Savunucusu olarak görev yapan oyuncu Tuba Büyüküstün, Uluslararası Göç Filmleri Festivali ‘UNICEF Kısa Film Yarışması’nın jürisinde yer alacak.

UNICEF Kısa Film Yarışması jürisinde Tuba Büyüküstün’le birlikte UNICEF’in Türkiye temsilcisi Philippe Duamelle ve ABD’li film eleştirmeni ve yazar Darcy Paquet de yer alacak. Jüri dokuz filmi değerlendirecek.

Büyüküstün, dün başlayan festivalin tanıtım toplantısı için gönderdiği videolu mesajda Uluslararası Göç Filmleri Festivali’nin göç konusunun daha anlaşılır, tartışılır ve çözüm aranır hale gelmesinde önemli bir rol oynayacağını belirtmişti.

Aynı Gemi Kısa Film Yarışması

Aynı Gemi Kısa Film Yarışması’nın jürisi ise yönettiği ikinci kısa filmle Oscar adayı olan ve 2018’de Akademi üyeleri arasına katılan İranlı senarist ve yönetmen Farnoosh Samadi, Avusturyalı kültür yöneticisi ve küratör Marija Milovanovic, Hollandalı festival satış ve dağıtım şirketi sahibi, aynı zamanda festival stratejisti Wouter Jansen’den oluşuyor. Jüri sekiz filmi değerlendirecek.

UNICEF Uluslararası Kısa Film Yarışması’nda en iyi kısa metraj film 5 bin, Aynı Gemi Kısa Film Yarışması’nda ise en iyi kısa metraj film bin Avro ile ödüllendirilecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal