Toplumsal Tarih dergisinin yeni sayısı online formatta ve ücretsiz

Toplumsal Tarih dergisinin yeni sayısı online formatta ve ücretsiz

Tarih Vakfı, Toplumsal Tarih dergisinin 316’ıncı sayısının online formatta ve ücretsiz olarak erişime açıldığını duyurdu.

TBMM’nin açılışının 100’üncü yılının kapak konusu yapıldığı yeni sayıda salgın hastalıklar hakkında yazılar da yer alıyor.

Tarih Vakfı’ndan yapılan açıklamada gelecek aydan itibaren derginin e-dergi olarak da satışa sunulmasının planlandığı, PDF ve EPUB formatlarında sunulan açık erişimin ise yalnızca 316’ıncı sayıya mahsus olduğu belirtildi.

Tarih Vakfı Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Mehmet Ö. Alkan’ın imzasıyla yayımlanan açıklama metni şöyle:

“Türkiye’de ölümlü olaylar yaşanmadan önce, erken davranmış, tedbiren ve sorumluluklarımız gereği Tarih Vakfı etkinliklerimizin tamamını iptal etmiştik. Ayrıca aynı şekilde hem çalışanlarımızın hem de misafirlerimizin sağlıklarını korumak amacıyla arşiv ve kütüphanemiz dahil Vakfımızı da kapatmıştık. Hem ülkemiz hem de dünya gerçekten çok zor bir süreçten geçiyor. Bugüne kadar gördüklerimiz ve yaşadıklarımız yetmemiş anlaşılan, bunları da göreceğimiz varmış, diyelim. Bugünleri en az hasarla atlatmayı umalım ve dileyelim. Bu süreçte yürütülebilecek işleri evden yürütmeye devam ettik. Böylece Toplumsal Tarih dergimiz her zamanki gibi hazırlandı. Yaşadığımız bu zor süreçte basılması mümkün olmakla birlikte, dağıtılması hem fiili olarak hem de dağıtım olanakları nedeniyle ciddi bir insanî risk taşıyor.

“İçinden geçtiğimiz özel ve olağanüstü koşullar gereği, TBMM’nin açılışının 100. yılını kapak konusu yaptığımız ve salgın hastalıklar konusuna da yer ayırdığımız Toplumsal Tarih dergimizin 316. sayısını web sitemiz üzerinden pdf/epub formatlarında ve ücretsiz olarak okuyucularımıza ve tarih meraklılarına açmaya ve ulaştırmaya karar verdik. Eğer ileride uygun imkân ve fırsat olursa bu sayının yalnızca abonelerimize ve Tarih Dostlarımıza özel basımını da yapmayı amaçlıyoruz.

“Bu vesile ile önümüzdeki sayıdan itibaren dergimizi aynı zamanda e-dergi olarak da satışa sunmayı planladığımızı, PDF ve EPUB formatlarında sunulan açık erişimin yalnızca 316. sayımıza mahsus olduğunu da belirtmek isteriz.”

Toplumsal Tarih dergisinin yeni sayısı şuradan okunabilir.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal