Tom Cruise’un tepkisinin ardından ‘Görevimiz Tehlike’ ekibinden beş çalışan ayrıldı

Tom Cruise’un tepkisinin ardından ‘Görevimiz Tehlike’ ekibinden beş çalışan ayrıldı

Tom Cruise’un “Görevimiz Tehlike 7” (Mission: Impossible 7) setinde pandemi önlemlerine uymayan film ekibine bağırdığı ses kaydının yayımlanmasının ardından beş kişi prodüksiyon ekibinden ayrıldı.

FilmLoverss’ın NME’den aktardığı habere göre, koronavirüs pandemisi nedeniyle film çekimleri yoğun önlemler altında çekiliyor. Gerekli önlemler alınarak çekilen filmler arasında Tom Cruise‘un bir kez daha Ethan Hunt rolüyle geri döndüğü “Görevimiz Tehlike 7” filmi de yer alıyor. Film ekibinde veya oyuncu kadrosu içerisinde pozitif vakaların görülmesi çekimlerin durmasına neden olurken Cruise’un, çekimler sırasında tüm ekibe ev sahipliği yapacak iki cruise gemisi kiraladığı ortaya çıkmıştı. Başarılı oyuncu böylece set ekibini mümkün olduğunca izole etmek ve Covid vakası nedeniyle çekimlerin durdurulmasının önüne geçmek istiyordu.

Cruise geçtiğimiz günlerde ise filmin setinden sızdırılan bir ses kaydı ile gündeme geldi. Oyuncunun, alınan önlemlere uymayan film ekibine oldukça öfkeli bir şekilde bağırdığı duyuluyordu. Cruise prodüksiyonu riske atanları kovmakla tehdit ederken, zaman zaman profesyonellik sınırlarını aşarak hakarete varan ifadeler kullanıyordu. Ses kaydında “Bu filmin çekimlerini durdurmuyoruz, anlaşıldı mı? Bir daha görürsem gidersiniz” diyerek setteki kuralları ihlal edenlerin kovulacağını söylüyordu.

Sette aylardır gerginlik yaşandığı iddia edildi

Prodüksiyona yakın kaynaklardan elde edinilen bilgilere göre, film ekibinden beş kişinin işi bıraktığı ortaya çıktı. Bu beş kişinin Tom Cruise’un set çalışanlarına karşı yaşadığı öfke patlamasından sonra setten ayrıldığı iddia edildi. Meydana gelen bu olaydan sonra sette tansiyonun yatışmadığı öğrenildi. Setteki gerginliğin aylardır süregeldiği ve en sonunda bu şekilde patladığı ortaya çıktı. Ses kaydının sızdırılmasından sonra öfkenin dinmediği ve bazı çalışanların ayrıldığı iddia edildi.

Prodüksiyon şirketi olayları net bir biçimde henüz doğrulamadı. Film çalışanlarının sette yaratılan güvenli ortama güvenerek tedbirleri önemsemediği ve bundan dolayı Cruise ve yapımcılar tarafından eleştirildiği belirtildi. Ortaya çıkan ses kaydından sonra ayrılan ekip çalışanlarının kendileri mi istifa etti yoksa kovuldular mı bilinmiyor.

Öte yandan prodüksiyonda yaşanan bu sorunlara rağmen Christopher McQuarrie imzalı “Görevimiz Tehlike 7” filminin, daha önce planlandığı gibi 19 Kasım 2021 tarihinde gösterime girmesi planlanıyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal