Tom Cruise, ‘Görevimiz Tehlike’ setinde Covid protokollerini ihlal edenlere tepki gösterdi

Tom Cruise, ‘Görevimiz Tehlike’  setinde Covid protokollerini ihlal edenlere tepki gösterdi

Tom Cruise, yeni “Mission: Impossible” (Görevimiz Tehlike) filminin setinde Covid protokollerini ihlal eden set çalışanlarına tepki gösterdi. Başarılı oyuncunun protokole uymayanları sert bir dille uyardığı ses kaydı sızdırıldı.

Pandemi nedeniyle uzun süre ara verilen film ve dizi prodüksiyonları geçtiğimiz haftalarda yeniden başlamış olsa da, çekimler sıkı önlemler altında gerçekleştiriliyor ve ekipte bir kişide Covid tespit edilmesi tüm prodüksiyonun durdurulmasına neden olabiliyor. Özellikle büyük bütçeli yapımlarda böyle bir duraklama milyonlarca dolara mâl olduğu gibi, çok sayıda kişinin de sağlığını ve işini tehdit ediyor. Bu yüzden setlerde sıkı protokoller uygulanıyor.

FilmLoverss‘ın The Sun‘dan aktardığı habere göre, şu sıralara gerekli önlemler alınarak çekilen filmler arasında Tom Cruise‘un bir kez daha Ethan Hunt rolüyle geri döndüğü yeni “Görevimiz Tehlike” filmi de yer alıyor. Hatırlayacak olursanız setlere yeniden dönülmeye başlandığı dönemde gündeme gelen filmlerden biri de “Görevimiz Tehlike” olmuş, Tom Cruise’un çekimlerin güvenli şekilde tamamlanabilmesi için kendi cebinden yaklaşık 700 bin dolar ödeyerek, Norveç’teki çekimler sırasında tüm ekibe ev sahipliği yapacak iki cruise gemisi kiraladığı ortaya çıkmıştı. Başarılı oyuncu böylece set ekibini mümkün olduğunca izole etmek ve Covid vakası nedeniyle çekimlerin durdurulmasının önüne geçmek istiyordu.

Cruise: ‘Bunu sektörümüz durduğu için evlerini kaybeden insanlara açıklarsınız’

Filmin sorunsuz şekilde tamamlanması için efor sarf eden Tom Cruise, bugün setten sızdırılan bir ses kaydıyla gündeme geldi. Söz konusu ses kaydında Cruise, Covid protokollerini ihlal ettikleri anlaşılan set çalışanlarını sert bir dille uyarıyor. Bir hayli kızgın olduğu anlaşılan oyuncu, prodüksiyonu riske atanları kovmakla tehdit ederken, zaman zaman profesyonellik sınırlarını aşarak hakarete varan ifadeler kullanıyor.

Her gece stüdyolarla, sigorta şirketleriyle, yapımcılarla görüştüğünü, sektörün güvenli bir şekilde setlere dönülebileceğini göstermek için kendilerini örnek aldığını söyleyen Cruise, “binlerce iş yaratıyoruz” ve “bunu sektörümüz durduğu için evlerini kaybeden insanlara açıklarsınız” gibi ifadeler kullanıyor. “Bu filmin çekimlerini durdurmuyoruz, anlaşıldı mı? Bir daha görürsem gidersiniz” diyerek setteki kuralları ihlal edenlerin kovulacağını söylüyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal