Tolstoy’un ‘Anna Karenina’ romanı Netflix dizisi olacak

Tolstoy’un ‘Anna Karenina’ romanı Netflix dizisi olacak

Netflix, Rus yazar Lev Nikolayeviç Tolstoy’un “Anna Karenina” adlı romanını diziye uyarlayacak. Netflix’in Rusya yapımı ilk orijinal drama dizisi olan “Anna K.”nın başrolünü  Svetlana Khodchenkova canlandıracak.

Çağdaş bir versiyonla uyarlanacak dizinin yapımcılığını Moskova merkezli 1-2-3 Prodüksiyon gerçekleştirecek.
Proje, modern Rusya’da geçen edebi klasiğin cesur bir yeniden anlatımı olarak tanımlanıyor. Kozmopolit Moskova, tarihi St. Petersburg ve Rusya’nın engebeli kırsalı arasında geçen drama, tutku ve sadakat temaları irdeleniyor.

Dizi, bir alüminyum imparatorluğunun atılgan varisi Vronsky’le hayatını değiştiren bir aşk ilişkisine giren, yakında St.Petersburg valisi olacak eşi Anna Karenina’yı konu alıyor. İlişkilerin hızla kontrolden çıkması, ailevi bağlarıyla sosyal ilişkilerinin hassas dengesini tehdit ediyor.

Senayosunu Roman Kantor ve Maria Mikulina’nın kaleme aldığı, yönetmen koltuğunda Valeriy Fedorovich, Evgeniy Nikishov, Natasha Merkulova, Aleksey Chupov ve Kantor’un oturduğu dizinin yapımcılığını da Fedorovich, Nikishov, Sergey Kornikhin ve Kantor üstleniyor.

Netflix orijinal dizisinin yönetmeni Michael Azzolino; “Yetenekli yazarlar, yönetmenler ve yapımcılar ekibi, yaratıcı ve sürükleyici bir dizi hazırladı. Bu çok beğenilen hikayeye yönelik vizyonlarını Rusya’daki ve dünyadaki üyelerimize ulaştırmaktan heyecan duyuyoruz.” dedi. 1-2-3 Prodüksiyon’dan Fedorovich şunları ekledi: “Bu çaba heyecan verici ve zorlayıcı olmanın ötesinde, omurgasını aşka adanmış dünyanın temel edebiyat eserlerinden birine dayandığından, Avustralya’dan Brezilya’ya kadar izleyicilerin kalbine dokunacak.”

 

Kaynak: Beyazperde

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal