Tiyatro D22’den Kaz Dağları için davet: Her bilet, bir fidan

Tiyatro D22’den Kaz Dağları için davet: Her bilet, bir fidan

Tiyatro D22, Kaz Dağları’nda yapılmak istenilen altın madenciliğine karşı verilen mücadeleyi desteklemek için 9 Ağustos’ta Kozyatağı Kültür Merkezi’nde sahnede olacak.

Bilet ücreti olarak bir fidan parasını belirleyen Tiyatro D22, etkinlikten elde edilen gelirle Kaz Dağları’nda yapılan doğa katliamına karşı bir fidan dikecek.

Tiyatro D22’nin yayımladığı videoda şöyle deniyor:

“Herkese merhaba, sizlere bir çağrımız var. Kaz Dağları’nda yapılan doğa katliamına karşı yeni ağaçlar dikmek, yeni ormanlar kurmak üzere 9 Ağustos Cuma akşamı saat 21.00’de, Kozyatağı Kültür Merkezi’nde şiirlerimiz ve şarkılarımızı sizlerle paylaşmak istiyoruz. Aldığınız her bilet, bir fidan bedeli yani 15 TL. Bu yüzden Kaz Dağları için, doğa için, ülkemiz için gelin. Cuma akşamı hep birlikte bir fidan alalım.”

Çanakkale Kirazlı Köyü’nde Kanadalı Alamos Gold şirketinin altın madeni arama çalışmaları için binlerce ağacın kesilmesi ve altın aramak için siyanür kullanıldığı iddialarına tepki olarak 18 Ağustos’ta da piyanist ve besteci Fazıl Say faaliyetlerin sürdüğü alanda konser verecek.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal