TİP Milletvekili Barış Atay’a yönelik saldırının ilk görüntüleri ortaya çıktı

TİP Milletvekili Barış Atay’a yönelik saldırının ilk görüntüleri ortaya çıktı

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun sosyal medya üzerinden hakaret ederek hedef gösterdiği TİP Milletvekili Barış Atay’ın darp edilmesine ilişkin görüntülerde dört saldırganın, Atay’ı darp ettikten sonra ayrı yönlere kaçıştığı görülüyor.

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’nun hedef gösterdiği Türkiye İşçi Partisi (TİP) Hatay Milletvekili Barış Atay’ın, Kadıköy’de uğradığı saldırıya dair ilk görüntüler ortaya çıktı.

Dün gece saat 01.30 sularında Kadıköy’de beş kişilik bir grup, arkadaşıyla birlikte gittiği bir mekândan çıkan Barış Atay’a ‘vatan haini’ diyerek saldırmıştı. Grubun yere düşürdükten sonra tekmelemeye başladığı Atay, travma ve kaburgalarında kırık şüphesiyle tedavi için götürüldüğü Haydarpaşa Numune Hastanesi’nden taburcu olurken sağlık durumunun iyi olduğu öğrenilmişti.

Halk TV’den Can Bursalı’nın haberine göre, saldırının meydana geldiği yerin tam önündeki iş yerinin güvenlik kamerasının bozuk olduğu iddia edildi. Farklı bir açıdan Atay’ın darp edildiği anın görüntülerine ulaşıldı.

Saldırının yaşandığı an, köşede duran bir kişi, olayı cep telefonuyla kayda alıyor. MOBESE kamerasının olmadığı sokakta yaşanan saldırıyı gören bir kameranın ise, olaydan bir gün önce fişinin çekildiği belirtiliyor. Dört saldırgan, Barış Atay’ı darp ettikten sonra ayrı yönlere kaçışıyor.

Bakan Soylu, Atay’a ‘Dikkat yakalanma’ demişti

Atay Siirt’te intihar girişiminde bulunduktan sonra kaldırıldığı hastanede vefat eden 18 yaşındaki İpek Er’e “nitelikli cinsel saldırı” suçlaması ile tutuklanan ve sonrasında tahliye edilen Musa Orhan’ı kastederek, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu’ya “Sen bir seri tecavüzcüyü korudun, kolladın” demişti. Soylu ise, Atay’ın tweetine, “Benden ‘tecavüzcü kollayıcı’ olmaz da senden tam tecavüzcü olur. Tuma’nın kollayıcısı… Dikkat yakalanma…” diyerek yanıt vermişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal