Tilbe Saran’ın sesinden ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’

Tilbe Saran’ın sesinden ‘Harry Potter ve Felsefe Taşı’

Tiyatro oyuncusu ve seslendirme sanatçısı Tilbe Saran, J.K. Rowling’in kaleme aldığı “Harry Potter ve Felsefe Taşı” adlı kitaba sesiyle hayat verdi.

“Harry Potter” sersinin ilk kitabı olan “Harry Potter ve Felsefe Taşı”, 1997 yılında yayımlandı. 2001 yılında beyazperdeye uyarlandı. Kitapla aynı adı taşıyan filmin yönetmenliğini Chris Columbus üstlendi. Harry Potter karakterine Daniel Radcliffe’in hayat verdiği filmde ona Rupert Grint, Emma Watson, Alan Rickman, Maggie Smith ve Michael Gambon eşlik etti.

“Harry Potter ve Felsefe Taşı”nda Harry, King’s Cross İstasyonu peron 9 ¾‘ten koşar adım geçtiği andan itibaren, dünyanın her yerinden okuyucular da J.K. Rowling’in yarattığı bu büyülü evrene, onunla birlikte adım attılar.

İlk yayımlandığı günden bu yana satış rekorları kıran yedi kitaplık “Harry Potter” serisi, sinemanın yanı sıra spin-off kitaplarda, oyunlarda, müzikallerde ve tiyatro oyunlarında da hayat buldu.

Basılı formatının yanı sıra sesli kitap formatında da geniş bir kitlesi olan “Harry Potter” serisini, İngilizce orijinal dilinde Stephen Fry seslendirdi.

Türkçe dilinde Tilbe Saran’ın seslendirdiği “Harry Potter ve Felsefe Taşı” adlı kitap, Storytel adlı sesli kitap uygulamasından yayımlandı. Serinin diğer kitapları da gelecek aylarda platforma yüklenecek.

Platforma şuradan ulaşılabilir.

 

Kaynak: Oggito

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal