Thom Yorke, Edward Norton’un yeni filmi için bir şarkı besteledi: ‘İlk dinlediğimde yatağımda oturup ağladım’

Thom Yorke, Edward Norton’un yeni filmi için bir şarkı besteledi: ‘İlk dinlediğimde yatağımda oturup ağladım’

Alternatif rock tarihinin en başarılı gruplarından biri kabul edilen Radiohead’in solisti Thom Yorke’un yeni şarkısı Edward Norton’un yazıp, yönettiği ve başrolünü oynadığı “Motherless Brooklyn” isimli filmde yer alacak. Merakla beklenen şarkının isminin “Daily Battles” olacağı bildirildi.

Rolling Stone dergisine konuşan Norton, ilk başta Yorke’tan film için bir şarkı istemeye çekindiğini çünkü çok sevdiği biriyle iyi iş çıkaramamaktan korktuğunu ve ünlü solistin teklifi kabul etmeyeceğini düşündüğünü söyledi.

Norton filmin prodüksiyonu başlamadan önce Yorke’a “Motherless Brooklyn”in senaryosunu ve şarkı talebini gönderdiğini söyledi. Tecrübeli aktör bir sabah saat 6’da Yorke’un şarkıyı mail yoluyla gönderdiğini ifade etti. Şarkının çok kalp kırıcı olduğunu ve ilk dinlediğinde “yatağında oturup ağladığını” belirten Norton, Yorke’un “Daily Battles” isimli parçada piyano da çaldığı açıkladı

Norton, şarkının filmin önemli bir sahnesinde yer aldığını söyledi.

Yorke’un şarkısı filmde kullanılmak üzere ünlü caz müzisyeni Wynton Marsalis tarafından Miles Davis tarzında bir caz şarkısı olarak düzenlendi.

Norton’un filminin önümüzdeki sonbaharda ABD’de gösterime girmesi bekleniyor.

Yorke, Radiohead solisti olarak “OK Computer” ve “Kid A” gibi birçok klasik kabul edilen albümde yer alırken, solo çalışması “The Eraser” da beğeni toplamıştı.

 

Kaynak: T24

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal