‘Matrix 4’ün gösterim tarihi 2022’ye ertelendi

‘Matrix 4’ün gösterim tarihi 2022’ye ertelendi

Koronavirüs salgını nedeniyle prodüksiyonuna ara verilen “Matrix 4” (The Matrix 4), 21 Mayıs 2021’den 1 Nisan 2022’ye ertelendi. Warner Bros., “Godzilla vs. Kong” ve “The Witches”ı da ileri tarihleri erteledi.

FilmLoverss‘ın Deadline‘dan aktardığı habere göre, heyecanla beklenen filmlerini gösterime sokmak için Amerika’daki sinema salonlarının büyük bölümünün açılmasını bekleyen Warner Bros., 17 Temmuz’daki “Tenet”ı 31 Temmuz’a, 14 Ağustos’taki “Wonder Woman 1984″u ise 2 Ekim’e erteledi. Stüdyo, prodüksiyonlarına verilen dev yapımlarını da ertelemek zorunda kaldı. Üstelik bu filmler “Tenet” ve “Wonder Woman 1984” gibi birkaç haftalığına değil, aylar sonraya ertelendi.

Warner Bros. tarafından ileri tarihlere ertelenen bu yapımların başında “Matrix 4” geliyor. Çekimlerine şubat ayında San Francisco’da başlanan yeni “Matrix” filminin çekimlerine Berlin’de devam edilmesi planlanıyordu. Bu yüzden film ekibi mart ayı başında Berlin’e gelmişti. Ancak koronavirüs salgını patlak verince Berlin’deki çekimler daha başlamadan süresiz olarak ertelendi. Filmin çekimlerine yakında devam edilmesi planlanıyor olsa da, yaşanan bu gecikme gösterim tarihinin ertelenmesiyle sonuçlandı.

21 Mayıs 2021’de gösterime girmesi planlanan “Matrix 4”, 1 Nisan 2022’ye ertelendi.

Birçok Warner Bros. filmi ertelendi

Lana Wachowski’nin yazıp yönettiği “Matrix 4″te Keanu Reeves ve Carrie-Anne Moss‘un Neo ve Trinity rolleriyle geri dönüyor. Filmde Reeves ve Moss’a “Watchmen” dizisiyle adından söz ettiren Yahya Abdul-Mateen II,” How I Met Your Mother”ın Barney Stinson’ı olarak tanınan Neil Patrick Harris, serinin 2. ve 3. filminde Niobe’ya hayat veren Jada Pinkett Smith, “Iron Fist” dizisiyle çıkış yapan Jessica Henwick, “Mindhunter” dizisiyle adından söz ettiren Jonathan Groff, “Quantico” ve “Baywatch” gibi yapımlarla tanınan Priyanka Chopra ve daha önce “Sense8” dizisinde Lana Wachowski ile çalışan Toby Onwumere, Max Riemelt ve Eréndira Ibarra eşlik ediyor.

Warner Bros.’un ileri tarihlere ertelediği diğer kayda değer yapımlar “Godzilla vs. Kong”, Robert Zemeckis imzalı “The Witches” yeniden çevrimi ve animasyon ile live-action görüntüleri harmanlayan “Tom & Jerry” filmi oldu.

Bu son erteleme kararlarından etkilenen Warner Bros. filmlerinin eski ve yeni gösterim tarihleri şöyle:

“Tenet”, 17 Temmuz – 31 Temmuz

“Wonder Woman 1984”, 14 Ağustos – 2 Ekim

“Matrix 4”, 21 Mayıs 2021 – 1 Nisan 2022

“Godzilla vs. Kong”, 20 Kasım 2020 – 21 Mayıs 2021

“The Witches”, 9 Ekim 2020 – Yeni tarihi açıklanmadı

“Tom & Jerry”, 23 Aralık 2020 – Yeni tarihi açıklanmadı

Koronavirüs salgını sonrası vizyon tarihleri değişebileceği konuşulan diğer Warner Bros. yapımları olan “Dune” ve “The Batman”in gösterim tarihinde şu an için bir değişiklik yapılmadı.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal