‘The Crown’ dizisinde Prenses Diana rolü Emma Corrin’e emanet

‘The Crown’ dizisinde Prenses Diana rolü Emma Corrin’e emanet

Kraliçe II. Elizabeth döneminde yaşananları anlatan Netflix yapımı “The Crown”ın 4. sezonunda Prenses Diana rolünü, “Grantchester” dizisinden tanınan oyuncu Emma Corrin canlandıracak.

Dizinin yaratıcısı Peter Morgan, 1997 yılında bir trafik kazasında hayatını kaybeden Prenses Diana’yı Emma Corrin’in canlandıracağını şöyle duyurdu:

“Emma, Diana Spencer rolü için seçmelere geldiğinde bizi anında hipnotize eden, müthiş bir yetenek. Diana’nın masumiyetine ve güzelliğine sahip olmanın yanı sıra sıradan bir gençken döneminin en ikonik kadınlarından birine dönüşen sıradışı bir kadını canlandıracak bir yelpazeye ve karmaşaya da sahip bir oyuncu.”

Emma Corrin ise duygularını şu sözlerle açıkladı:

“The Crown’ın dördüncü sezonuna katılıyor olmaktan büyük heyecan ve onur duyuyorum. Bu diziye ilk bölümden beri bağlanmış durumdayım ve bu yetenekli aileye katılıyor olmak çok gerçeküstü geliyor. Prenses Diana gerçek bir ikondu ve dünyada yarattığı etki halen daha çok derin ve ilham verici.”

Son olarak “The X-Files” ve “Sex Education” adlı dizilerle tanınan oyuncu Gillian Anderson, Demir Lady lakaplı eski İngiltere Başbakanı Margaret Tahtcher’ı canlandırmak üzere dizinin 4. sezonuna dahil olmuştu.

Ülkenin ilk kadın başbakanı olan Thatcher’ın görev yaptığı dönemden yola çıkılarak dizinin 4. sezonunun Britanya’nın 80’li yıllarını ele alacağı düşünülüyor.

Kraliçe II. Elizabeth’i Olivia Colman canlandıracak

Emmy ödüllü dizinin 3. sezonunda 1964 -1976 yılları arasında Britanya’da ve dünyada yaşanan önemli olaylar anlatılacak. Dizinin yeni sezonunda Claire Foy’un canlandırdığı Kraliçe II. Elizabeth rolüne, Oscar ödüllü oyuncu Olivia Colman hayat verecek.

Colman’a Prenses Margaret rolüyle Helena Bonham Carter, Prens Philip rolüyle Tobias Menzies, Prens Charles rolüyle Josh O’Connor ve Anthony Armstrong-Jones rolüyle Ben Daniels eşlik edecek.

Dizinin yayımlanma tarihi henüz belirsizliğini koruyor.

 

Kaynak: Filmloverss

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal