‘Tenet’ filmi 53 milyon dolar hasılat elde etti

‘Tenet’ filmi 53 milyon dolar hasılat elde etti

Gişe verileri belirlenecek bir tarihe kadar açıklanmayacağı belirtilen “Tenet” filmi, Box Office verilerine göre; film 53 milyon dolar hasılat elde etti. 41 ülkede seyirciyle buluşan film, bu hafta sonu İngiltere’de 7.1 milyon dolar gişe sayısına ulaştı.

NTV‘nin aktardığı habere göre, ABD dışındaki ülkelerde 26 Ağustos’ta gösterime giren “Tenet”in gişe rakamlarının paylaşılmayacağı açıklansa da Box Office verilerine göre, film 53 milyon dolar hasılat elde etti.

26 Ağustos’ta ABD’den önce başka ülkelerde gösterime giren Christopher Nolan’ın yeni filmi “Tenet”in; elde ettiği hasılat, seyirci sayısı gibi gişe verilerinin sonradan belirlenecek bir tarihe kadar paylaşılmayacağı açıklandı.

Warner Bros. Türkiye’nin konuya dair bilgilendirme metninde “Türkiye dahil filmin 26 Ağustos tarihinde vizyona gireceği tüm ülkelerde geçerli olmak üzere; ‘Tenet’ filmine ait ön gösterim, haftasonu, haftalık, vb. gişe verileri açıklanmayacaktır. Filme ait gişe verileri Warner Bros. Int’l açıklamasının ardından daha ileri bir tarihte paylaşılacaktır” denildi.

Buna rağmen Box Office verilerine göre film, 53 milyon dolar gişe rakamı elde etti. 41 ülkede seyirciyle buluşan film, bu hafta sonu İngiltere’de 7.1 milyon dolar, Fransa’da 6.7 milyon dolar, Kore’de 5.1 milyon dolar, Almanya’da ise 4.2 milyon dolar gişe rakamına ulaştı.

‘Tenet’ hakkında

“Akıl Defteri” (Memento), “Başlangıç” (Inception), “Yıldızlararası” (Intersteller) ve “Kara Şövalye” (The Dark Knight) üçlemesi gibi filmlerin yönetmeni Christopher Nolan’ın bugüne kadar çektiği en büyük bütçeli filmlerden biri olan “Tenet”, dünyayı büyük bir tehlikeden kurtarmak için savaşan bir kahramanın hikâyesini konu ediyor.

John David Washington ile Robert Pattinson’ın başrolleri paylaştığı filmde onlara Elizabeth Debicki, Aaron Taylor-Johnson ve Kenneth Branagh eşlik ediyor.

Suç ve bilim-kurgu türlerini harmanlayan bir ajan filmi olan “Tenet”in konusu şöyle: Gerçek zamanın ötesinde bir yerde uluslararası bir casusluk görevini yerine getirmeye çalışan kahraman, dünyayı kurtarabilmek için savaşmak zorunda kalır. Üçüncü Dünya Savaşı’ndan daha büyük bir tehlikeyi durdurmaya çalışan kahraman, casusun alacakaranlık dünyasında zorlu bir yolculuğa çıkar.

Pandemiden dolayı birçok kez gösterimi ertelenen filmin önümüzdeki hafta sonu ABD, Rusya ve Çin’de izleyiciyle buluşması bekleniyor.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal