Tekel Bayileri Platformu Başkanı: ‘İçki satışı yasağı kalktı’

Tekel Bayileri Platformu Başkanı: ‘İçki satışı yasağı kalktı’

Türkiye Tekel Bayileri Platformu Başkanı Özgür Aybaş, içki satışı yasağının kalktığını duyurdu.

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş, kişisel Twitter hesabından  “Alkol satışı yasağı kalkmıştır, herkese hayırlı olsun” açıklamasını yaptı.

BirGün’e konuşan Aybaş, toplumun ve tekel bayilerinin itirazının sonuç verdiğini belirtti.

https://twitter.com/AybasOzgur/status/1388050165223890944

İçki satışı yasağının hukuki olmadığını ve bir karara dayanmadığını hatırlatan Aybaş, süpermarketlerde ve tekel bayilerinde içki satışının devam ettiğini kaydetti.

İktidarın koronavirüsü gerekçe göstererek içki yasağı getirmesi tepki çekerken, polisin tekel bayilere imzalattığı belge ortaya çıkmıştı.

Türkiye Tekel Bayiler Platformu Başkanı Özgür Aybaş da belge için tekel bayilere ‘İmzalamayın’ çağrısı yapmış ve “İçki satışının yasağı tekel bayilerine tebliğ edilmeye başladı hiçbir meslektaşım bu tebliği imzalamasın imzadan imtina etme hakkınız anayasal haktır” demişti.

Ne olmuştu?

Koronavirüs salgınında vaka sayılarının düşmemesi nedeniyle yapılan Kabine toplantısında 17 günlük ‘tam kapanma’ kararı alındı. 29 Nisan Perşembe gününden bayram sonrasına kadar uygulanacak tam kapanma boyunca içki satışının yapılmayacağı duyuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu da tam kapanma süresince içki satışı yapan iş yerlerinin kapalı olacağını doğrulayarak, “İstisnada yer almıyor ve kapalı. Bu açıdan hem bir muafiyet yok hem de soru işareti de söz konusu değil” dedi.

İçki yasağı kararı büyük tepki çekti. Sosyal medyada birçok kullanıcı satın aldığı içkilerin görsellerini paylaşırken müzisyenler de şarkı sözlerini paylaşarak kararı protesto etti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal