Taylor Swift, Brit ödüllerinde Küresel İkon ödülü kazanan ilk kadın sanatçı

Taylor Swift, Brit ödüllerinde Küresel İkon ödülü kazanan ilk kadın sanatçı

31 yaşındaki ABD’li ses sanatçısı Taylor Swift, Brit ödüllerinde Küresel İkon ödülüne değer görülen ilk kadın sanatçı olmaya hazırlanıyor.

Independent Türkçe’nin Guardian‘dan aktardığı habere göre, salı Londra’da O2 Arena’da gerçekleştirilecek törenle Swift’e ödülü takdim edilecek.

Ödülün düzenleyicilerine göre, Swift “tüm dünyada müzik üzerindeki büyük etkisi, inanılmaz repertuarı ve bugüne kadarki başarılarıyla” tanınıyor.

Swift ayrıca uluslararası solo kadın sanatçı kategorisi de dâhil bugüne kadar altı kez söz konusu ödüllerde aday gösterildi.

Brit ödülleri adına yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Taylor’ın kariyeri benzersiz, müziği ve etkisi tüm dünyada milyonlarca kişide karşılık buldu.”

Açıklamada Swift’in dünya çapında pek çok kişinin karşılaştığı sorunlara yönelik farkındalık yaratma çabası da vurgulandı.

Swift’in aday gösterildiği ödülü daha önce alanlar arasında Elton John, Robbie Williams ve David Bowie gibi dev isimler yer alıyor.

Bu yıl gerçekleştirilecek törende 4 bin izleyici bulunacak. Törenin sunuculuğunuysa Jack Whitehall gerçekleştirecek.

Taylor Swift kısa süre önce “Fearless” albümünün yeniden kaydedilmiş versiyonu sayesinde The Beatles’ın “UK Album Chart”ta en çabuk bir numaraya çıkan üç albüm çıkarma rekorunu egale etmişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal