Tarihte ilk: Onur Haftası çevrimiçi düzenlenecek

Tarihte ilk: Onur Haftası çevrimiçi düzenlenecek

InterPride ve Avrupa Pride Organizatörleri Birliği’nin (EPOA) girişimleriyle Amerika Birleşik Devletleri, Kanada, Almanya, İsveç, Birleşik Krallık, Güney Afrika, Asya, Latin Amerika ve Okyanusya’dan Onur Haftası organizasyonları birlikte çalışarak Global Pride 2020’yi duyurdular. Tarihin ilk çevrimiçi yapılacak Onur Haftası etkinliği olacak Global Pride’da internete erişim sağlayabilen lubunyaları konser ve konferanslar bekliyor.

Bantmag’den Işıl Saykan’ın haberine göre, 27 Haziran Cumartesi günü düzenlenecek olan etkinlik için bunların haricinde etkinlik önerilerine açık olduğunu duyuran Global Pride 2020, fikirleriyle destek olmak isteyen herkesi organizasyon sürecine dahil etmek istiyor. Buradaki formu doldurarak etkinlik önerilerinde bulunmak mümkün.

“Pride, COVID-19’a yenilmeyecek!” diyen Global Pride organizasyonundan haberdar olmak isteyenler Facebook etkinliğini buradan takip edebilirler.

Koronavirüs salgını sebebiyle dünya çapında pek çok Onur Haftası etkinliklerinin iptal edildiği ya da ertelendiği haberleri ardı ardına gelmeye başlamıştı. Son olarak EPOA ve Attitude dergisinin yayımladığı listede aralarında BFI Flare: London LGBTQI+ Film Festival, Trans Pride Scotland ve Asya kıtasının en geniş katılımlı Singapore Pink Dot festivalinin de bulunduğu birçok organizasyonun iptal edildiği, ayrıca bu sene ilk defa düzenlenmesi planlanan ve İngiltere’de yaşayan Müslüman LGBTİ+’ların görünürlük mücadelesinin bir kazanımı olan London Muslim Pride Imaan Fest’in ise ertelendiği duyurulmuştu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal