Tarihi Pembe Köşk’ün Ensar Vakfı’na verilmesine karşı halk sokağa çıkacak

Tarihi Pembe Köşk’ün Ensar Vakfı’na verilmesine karşı halk sokağa çıkacak

İzmit’te tarihi Pembe Köşk’ün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla Ensar Vakfı’na tahsis edilmesine karşı halk sokağa çıkarak protesto edecek.

İzmit’te tarihi Pembe Köşk’ün Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Meclisi kararıyla 20 yıllığına Ensar Vakfı’na tahsis edilmesine karşı eylem yapılacak.

Daha önce İzmit Belediyesi tarafından bulundukları binadan çıkarılan Ensar Vakfı’na yer tahsis edilmemişti. Son meclis toplantısında ise alınan kararla restore edilen Pembe Köşk, Ensar Vakfı’na tahsis edildi.

Ensar Vakfı Kocaeli Şube Başkanı Musa Taşçı, tahsis nedeniyle Büyükşehir Belediye Başkanı ve Meclis üyelerine teşekkür etti.

‘Kentimize saygısızlık’

Konu hakkında yazılı açıklama yapan CHP İzmit İlçe Başkanı Hakan Çakar “Ensar Vakfı denince toplumun zihninde canlanan tek şey “ÇOCUK İSTİSMARI”. Toplumda insanların zihninde olumsuzluğun en dik alası çocuk istismarlığı gibi bir çağrışım uyandıran ve bununla eş değer tutulan bir ismi silmek, anımsanmasını dahi engellemek yöneticilerin asıl görevleri olması gerekirken, AKP’lli Kocaeli Büyükşehir Belediyesi İzmit’imizin tarihi Pembe Köşk’ünü, ardında bu kadar karanlık çirkin bir vukuatı olan vakfa vermeyi, tahsis etmeyi hiçte yüzü kızarmadan pişkince yapabiliyor. Anlamanın, bir mantığa oturtmanın fazlasıyla güç olduğu bu karar karşısında şaşkınlık yaşıyoruz. Adı çocuklara cinsel istismarla anılan Ensar Vakfı’na Pembe Köşk’ün peşkeş çekilmesi kentimize, manevi değerlerimize büyük saygısızlıktır” dedi.

Pembe Köşk’ün bulunduğu Hacı Hasan mahallesinde oturanlar ise karara karşı eylem yapma kararı aldı.

Eylem, Pembe Köşk önünde 30 Aralık Perşembe günü saat 16.00’da gerçekleştirilecek.

 

Kaynak: Cumhuriyet

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

1 yorum

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal

1 Yorum

  • Movers 2 u
    30 Aralık 2020, 02:59

    I will tell you one thing – after reading this article, I realized that I need to understand this topic better

    CEVAPLA