Tarih Vakfı, etkinlik kayıtlarını çevrimiçi paylaşıma açtı

Tarih Vakfı, etkinlik kayıtlarını çevrimiçi paylaşıma açtı

Türkiye’de tarih bilincini geliştirip yaygınlaştırmayı amaçlayan ve kamu yararı için çalışan bir sivil toplum kuruluşu olan Tarih Vakfı, etkinlik kayıtlarını çevrimiçi paylaşıma açtı

Tarih Vakfı’nın etkinlik kayıtları kapsamında yer alan video kayıtlarına YouTube üzerinden, podcast yayınlarına da Spotify üzerinden ulaşılabilecek.

Tarih Vakfı’nın YouTube hesabına şuradan, Spotify hesabına da şuradan ulaşılabilir.

Tarih Vakfı, ilk kaydını şöyle duyurdu:

“Etkinlik kaydı paylaşımlarımıza Vangelis Kechriotis Perşembe Konuşmaları’nın Engin Kılıç’ın koordinatörlüğünde gerçekleşen “Tarih ve Edebiyatta Mütareke ve Milli Mücadele” temalı 2019 Güz döneminin ilk iki kaydıyla başladık”

Tarih Vakfı hakkında:

Tarih Vakfı, 12 kişilik Girişim Kurulu’nun çağrısıyla bir araya gelen 264 aydın tarafından Eylül 1991’de Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı adıyla kuruldu.

Başta tarihçiler ve toplumbilimciler olmak üzere, çeşitli meslek ve çevrelerden aydınların ortak bir girişimi olan Tarih Vakfı, 2000 yılındaki  Medeni Kanun değişikliği uyarınca Vakıflara üyeliğin kaldırılmasına kadar her yıl yüzde 10 yeni üye alarak 2000 yılında üye sayısını 632’ye çıkardı.

2005 yılı Nisan ayında gerçekleştirdiği Olağanüstü Genel Kurul ile ismini Türkiye Ekonomik ve Toplumsal Tarih Vakfı’ndan Tarih Vakfı’na değiştirdi ve logosunu yeniledi.

Vakıf bugüne kadar birçok önemli etkinliğe imza attı. 25 yıla yaklaşan tarihinde yüzlerce  proje, sergi, kongre, konferans, sempozyum, atölye, söyleşi ve panel gerçekleştirdi.

Türkiye’nin 20 yaşını dolduran tek tarih dergisi  olan  Toplumsal Tarih 250. sayısına ulaştı.  64 sayı çıkan İstanbul Dergisi’nin yanı sıra alanlarında çok büyük bir boşluğu dolduran “İstanbul Ansiklopedisi” ve “Sendikacılık Ansiklopedisi” adlı eserleri yayımladı.

450 başlığı geçen Tarih Vakfı Yurt Yayınları, tarih ve sosyal bilimler alanında ülkenin en önemli yayınevlerinden biri oldu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal