Tarantino’nun sahibi olduğu New Beverly Cinema haziranda yeniden açılacak

Tarantino’nun sahibi olduğu New Beverly Cinema haziranda yeniden açılacak

Quentin Tarantino’nun 2007 yılından beridir sahibi olduğu New Beverly Sineması haziran ayında kapılarını yeniden açacak. Los Angeles’ta bulunan New Beverly Cinema salgın döneminin olumsuz koşulları sebebiyle bir yılı aşkın bir süredir kapalı durumdaydı.

Tüm dünyada başlayan ve özellikle Amerika Birleşik Devletleri’nde yüksek bir ivmeyle devam eden aşılama süreci sayesinde sinemalar sağlık önlemlerine dikkat etmek koşuluyla faaliyetlerine geri dönmeye başladı. Tüm dünyadaki sinema salonları gibi ABD’dekiler için de oldukça zorlu geçen, hatta Cinerama Dome, Pacific ve ArcLight Theatres gibi köklü sinema salonlarını iflasa sürükleyen bu dönemi, AMC Theaters, Cinemark gibi sinema salonu zincirlerinin kısıtlı kapasiteyle hizmet vermeye devam etmesiyle başlayan açılma süreci takip etti.

FilmLoverss‘ın Variety‘den aktardığı habere göre, bu süreç kapsamında son olarak Tarantino’nun sahibi olduğu New Beverly Cinema’nın Twitter hesabından yapılan 1 Mayıs tarihli paylaşımla hizmetine geri döneceği bilgisi paylaşıldı. Sinema haziran ayında yeniden açılacak.

Los Angeles’ta artmaya başlayan aşılama miktarıyla birlikte yeni vaka sayısında görülen azalma sinema salonlarının kısıtlı kapasiteyle açılmaya başlamasına yol açtı. İlk başta yüzde 25 yani en fazla 100 kişi kabul ederek açılan sinema salonları için bu kısıtlama, salgının olumsuz etkileri Kaliforniya eyaleti üzerinde etkisini azalttıkça yüzde 50 oranına çıktı ve sinemalar en fazla 200 kişi kabul etmeye başladı. Bu süreçte alınan olumlu kararlardan biri de New Beverly Cinema’nın kapılarını açacağı oldu.

Quentin Tarantino, 2007 yılında tarihi New Beverly Cinema’yı kapanmaktan kurtarmak için satın almıştı. 300 kişilik kapasiteye sahip olan sinema salonu tıpkı Tarantino’nun filmlerinde kullanmayı tercih ettiği gibi 35mm film üzerine çekilen filmleri göstermesiyle biliniyor.

“Godzilla vs. Kong”, “Mortal Kombat” ve “Demon Slayer”ın elde ettiği gişe hasılatı, izleyicilerin sinema salonlarına geri dönme konusundaki heyecanının gösterir nitelikte.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal