Tarantino’nun ‘Once Upon a Time in Hollywood’ için seçtiği şarkılar

Tarantino’nun ‘Once Upon a Time in Hollywood’ için seçtiği şarkılar

Oscar ve Altın Küre ödüllü yönetmen ve senarist Quentin Tarantino’nun dokuzuncu uzun metrajlı filmi “Once Upon a Time in Hollywood” için seçtiği şarkılardan oluşan liste Spotify üzerinden paylaşıldı.

Deep Purple’dan Bob Seger’e, Vanilla Fudge’dan Neil Diamond’a 1960’lı yılların önemli sanatçılarının eserlerine yer verilen liste 31 şarkıdan oluşuyor.

İlkgösterimini 72. Cannes Film Festivali’nde yapan film, 1969’un Los Angeles’ında geçiyor. Charles Manson tarikatı tarafından katledilen ABD’li oyuncu Sharon Tate’in kapı komşusu Rick Dalton ve onun uzun süredir çalıştığı dublörü Cliff Booth’un hikâyesinin anlatılacağı filmde Sharon Tate, Roman Polanski, Bruce Lee, Steve McQueen gibi dönemin önemli isimleri de hikâyeyi şekillendiriyor.

Leonardo DiCaprio ve Brad Pitt’in başrolleri paylaştığı, onlara Margot Robbie, Al Pacino, Kurt Russell, Tim Roth, Dakota Fanning gibi yıldız isimlerin eşlik ettiği filmde Samuel L. Jackson, Jennifer Lawrence ve Tom Cruise’un da yer alacağı, ancak takvimlerindeki sıkışıklıktan dolayı dâhil olamadıkları biliniyor.

Bugün ABD’de gösterime giren film, 23 Ağustos’ta Türkiye’de seyirciyle buluşacak.

Tarantino’nun “Once Upon a Time in Hollywood” için seçtiği şarkılar şöyle:

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal