Yazar İbrahim Çolak yaşamına son verdi

Yazar İbrahim Çolak yaşamına son verdi

Hakkında taciz suçlaması bulunan 51 yaşındaki yazar ve İhtiyar Kitabevi’nin sahibi İbrahim Çolak, evinde intihar ederek yaşamını sonlandırdı.

Çolak’ın Ankara’daki evinde kendini doğalgaz borusuna asarak intihar ettiği öğrenildi.

Sosyal medyada yer alan paylaşımlarda tacizle suçlanan Çolak, dün akşam saatlerinde Twitter hesabından şu mesajı paylaştı:

“Kendimi böyle bir sona hazırlamamıştım. İyi bir insan olmaktı dileğim, başaramadım. Saatlerce, günlerce yazabilirim ancak bu hiçbir şeyi geri getirmez. Ben, şu saatten sonra eşimin, evlatlarımın, dostlarımın yüzüne bakamam. Kimse tamamıyla suçlu değildir lakin başkalarına söylediğim, ‘kendimize yakışanı yapalım’ düsturunu kendim için tutamamış olmama gerçek bir pişmanlığım var. Beni seven, beni gözeten tüm dostlarıma, hassaten kahrımı çeken eşime ve evlatlarıma hayırla kalın diyorum.”

Paylaşımın ardından Çolak’a ulaşılamadığı ve hayatına son vermiş olabileceği iddia edildi.

Ardından Yeni Şafak yazarı gazeteci İsmail Kılıçaslan, Çolak’ın intihar ettiğini doğruladı: “İbrahim Çolak intihar ederek son verdi hayatına. Ne diyeyim, ne yazayım bilmiyorum. Bildiğim tek şey intiharın hiç bir şart altında çözüm ve uygun son olmadığı… Çok üzgünüm.”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal