Stephen King, etkisinden çıkamadığı film sahnesini anlattı

Stephen King, etkisinden çıkamadığı film sahnesini anlattı

Yazar Stephen King, ünlü Hollywood yıldızı Gerard Butler’ın yeni filmi “Greenland: Son Sığınak”ın (Greenland) bir sahnesinden uzun süre çıkamayacağını söyledi.

Independent Türkçe’nin We Got This Covered‘dan aktardığı habere göre, Ric Roman Waugh’ın yönetmen koltuğunda oturduğu ve Butler’ın Morena Baccarin ve Scott Glenn’le birlikte başrolünde yer aldığı film Dünya’nın sonunu getirebilecek bir meteor insanlığı tehdit ederken bir ailenin bu felaketten kurtulmak için verdiği mücadeleyi konu alıyor.

Şu ana kadar hem eleştirmenlerden hem de izleyicilerden epey iyi yorumlar alan film Gerard Butler’ın kariyerindeki en iyi filmlerden biri olarak değerlendiriliyor.

Bununla birlikte film Stephen King’in de beğenisini almayı başardı. Ünlü yazar her ne kadar filmin bir “yüksek sanat” örneği olmadığını söylese de filmin bir sahnesinin etkisinden uzun süre çıkamayacağını belirtti.

King sosyal medyada yaptığı paylaşımında şu ifadeleri kullandı:

“Felaketlerle hissizleştiğimiz bu yılda ‘Greenland’ yüksek sanat örneği olmasa da bir sahnesinin etkisinden uzun süre çıkamayacağım: Kuyrukluyıldızın ev büyüklüğündeki parçaları yıkımla yağarken, çatı katındaki bir kokteyl partisindeki insanlar içeceklerini kaldırır… ve şerefe”.

Her ne kadar koronavirüs pandemisi nedeniyle filmin sinemalarda gösterimi ertelenmiş olsa da çeşitli dijital platformlardan izlemek mümkün.

Stephen King, daha önce yaptığı bir başka paylaşımda “The Rental” filminin 2020’nin en iyi korku filmi olduğunu söylemişti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal