Sinema salonlarının açılmasıyla yerli komedi filmleri gösterime girecek

Sinema salonlarının açılmasıyla yerli komedi filmleri gösterime girecek

Yeni tip koronavirüs tedbirleri kapsamında kapanan sinema salonlarının 1 Temmuz itibarıyla kapılarını açması bekleniyor. Sinemaların açılmasıyla birlikte “Hababam Sınıfı Yaz Oyunları” ve “Bize Müsaade” filmleri izleyicilerle beyazperdede buluşacak.

AA‘dan aktarılan haberlere göre, Sinemaların açılmasıyla “Hababam Sınıfı Yaz Oyunları” ve “Bize Müsaade” filmlerinin gösterime gireceğini söyleyen Hann Yapım Genel Müdürü Onur Aşa, “Bu filmleri seyirciyle buluşturmak için uzun süredir bekliyoruz. Geçtiğimiz yıl kasım ayı içerisinde, ‘Hababam Sınıfı Yaz Oyunları’nın galasını ve özel gösterimini yapmıştık. Akabinde tekrar maalesef bir kapanma oldu. Şu an için iki filmimiz hazır, 1 Temmuz’da sinemaların açılmasıyla beraber seyirciyle buluşturmak için bekliyoruz” ifadelerini kullandı.

Aşa, sinema sektörünün salgın sürecinde kendi içinde zorlaştığını belirterek, “İnsanların evde sürekli bir şey tüketme isteği, dijitali de çok hızlı büyüttü. Sinemayla ilgili yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu konuyla ilgili motivasyonumuz yüksek, beklentimiz de aynı şekilde yüksek. Bu yıl içerisinde, sete gireceğimiz iki sinema filmimiz olacak. Biri, ‘Hababam Sınıfı’nın üçüncü serisi olacak. Orada seyirciye bazı sürprizlerimiz olacak hem oyuncu hem hikâye anlamında” dedi.

‘Sinema, dijital platformların aksine bir kişini takvimine giriyor’

Koronavirüs salgını süreciyle beraber dijital platformların hızlı bir büyüme içine girdiğine vurgu yapan Aşa, “Dijitalde karşınıza gelen içeriği beğenip, beğenmemek ve değiştirmek tamamen tüketicinin ve izleyicinin kararında. Anlık duygularla izliyoruz. Ama sinema bir kişinin takvimine giriyor. İşe gidecek, oradan çıkacak, filme gireceksiniz. Ondan sonra eşinizle, arkadaşınızla veya kardeşinizle yemek yiyeceksiniz. O yüzden sinema içerikleri her zaman daha kıymetlidir” dedi.

‘Sinemanın yerinin dolacağına inanmıyorum’

Aşa, farklı türlerdeki yerli yapımların da başarı kazanmaya başladığını belirterek, sözlerine şöyle devam etti:

“Demek ki sinemayla ilgili doğru hikâyeler yakaladığınızda, iyi prodüksiyonlarla çok başarılı işler ortaya çıkabiliyor. Ben dijitalin, tabii ki sinemaların açılmasıyla birlikte biraz azalacağına ve belli bir noktada düz bir çizgiye oturacağına inanıyorum. Sinema her zaman özeldir. Çünkü sinema bir sosyal aktivite aynı zamanda. Yani tanımadığınız, ilk defa gördüğünüz kişilerle yan yana, bazen aynı kolçağa kolunuzu koyarak, birbirinize temas ederek bir film izliyorsunuz. Daha sonra o kapıdan çıktıktan sonra belki günlerce izlediğiniz filmle ilgili yorumlar, söyleşiler yapıyor, sohbet ediyorsunuz. O yüzden sinemanın yerinin dolacağına inanmıyorum.”

Aşa, salgın sırasında öne çıkan dijital mecra karşısında, yeniden açılan sinema salonlarına hızlı bir geri dönüş olacağını düşündüğünü de belirtti.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal