Sinéad O’Connor’dan Prince’e taciz suçlaması

Sinéad O’Connor’dan Prince’e taciz suçlaması

Sinéad O’Connor anı kitabında, 5 yıl önce hayatını kaybeden Prince’in tacizine ve şiddetine uğradığını yazdı. O’Connor, “Malikânesinde bana saldırdığında elinden zor kurtuldum” ifadeleri kullandı.

İrlandalı ses sanatçısı, söz yazarı ve besteci Sinéad O’Connor, 80’li yılların ikinci yarısından itibaren hem şarkıları ve sahne performansı hem de kısacık kestirdiği saçlarıyla çok ünlüydü. 2018’de Müslüman olan, 2019’da Sadakat adını alan sanatçının “Rememberings” (Hatıralar) adlı anı kitabı gelecek ay yayımlanacak. Şimdi 54 yaşında olan Sinéad O’Connor anı kitabında, Amerikalı ünlü ses sanatçısı Prince’in tacizine ve şiddetine uğradığını yazdı.

Sinéad O’Connor kitabında, 2016’da hayatını kaybeden Prince’in 1991’de “Nothing Compares 2 U” adlı şarkısının uluslararası müzik listelerinde bir numara olmasının ardından kendisini Hollywood’daki malikânesine davet ettiğini yazdı.

‘Yaya olarak kaçtım’

O’Connor, Prince’e yönelik suçlamasında şu ifadeleri kullandı: “Söz konusu malikânede Prince’in fiziksel şiddetine ve tacizine uğradıktan sonra gece yarısı bir fırsatını bulup oradan yaya olarak dışarı kaçtım. O gece Prince’in elinden zor kurtuldum. Prince bana röportajlarımda küfür ettiğim gerekçesiyle fiziksel saldırıda bulundu. Ama o aslında kadınları şiddetli bir şekilde taciz eden biriydi.

Prince o gece bana daha sert yumruk atabilmek için yastık savaşı yapmayı da önerdi. Yaşadığım şoku ve dehşet dolu dakikaları hâlâ ürpererek hatırlıyorum. Ben olay gecesi malikâneden yaya olarak kaçtıktan sonra Prince beni otomobiliyle takip ederek otoyolda da kovaladı. Neyse ki kaçmayı başardım.”

Sinéad O’Connor

‘Birkaç kadını hastanelik etti’

Prince’in 2016’da 58 yaşındayken aşırı dozda uyuşturucudan ölmesi nedeniyle polis tarafından soruşturma başlatılmıştı. Bu soruşturma kapsamında ifadesine başvurulan Sinéad O’Connor, polislere, Prince’in sadece kendisini taciz etmediğini, birkaç kadını da hastanelik ettiğini söylemişti.

Katolik bir aileden gelen, değer görüldüğü Grammy ödülünü reddeden ve politik kimliğiyle de ön plana çıkan O’Connor, Prince’in şeytana tapan bir satanist olduğunu da iddia ederek “Onun kullandığı sadece uyuşturucu değil, karanlıktı” demişti.

 

 

Kaynak: NTV

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

İlginizi Çekebilir

Yorum Yaz

E-postanız paylaşılmaz. * işaretli alanların girilmesi zorunludur.

İptal